Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Przedpołudniowa publikacja niemieckiego instytutu IFO przyniosła spadki oczekiwań w przypadku trzech głównych wskaźników wyprzedzających:

  • Klimat biznesowy – 107.30, prognoza 108.40, poprzednio 108.60 (po weryfikacji wzrostowej)
  • Ocena obecnej sytuacji – 112.50, prognoza 112.80, poprzednio 112.80
  • Oczekiwania gospodarcze – 102.40, prognoza 104.10, poprzednio 104.60

Na notowaniach EUR/USD spowodowało to delikatne osunięcia. Jeżeli chodzi o pozostałe dane sesji poniedziałkowej, to kalendarz jest praktycznie pusty i inwestorzy mogą skupić się na samym podejściu technicznym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Silne i słabe aktywa finansowe

Nowy tydzień zaczyna się na koszyku walut G8 dosyć spokojnie – na głównych pieniądzach zmienność jest dosyć ograniczona. Spokojną sytuację zaburza jedynie dolar kanadyjski, który bardzo silnie odbija. W stosunku do euro, jena, Nowozelandczyka oraz franka szwajcarskiego o ponad 1%.

SILNE: CAD
SŁABE: –

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

USDCHFM5 25.01

W weekend prezentowaliśmy nową strategię dla opcji binarnych opartą o Ichimoku Kinko Hyo. W związku z tym przykładowa analiza została oparta właśnie o ten system. Na USDCHF M5 widzimy, że cena w południe próbuje wybić górą z chmury (Kumo). Wcześniej Kijun przecięła Tenkan od spodu (jednak pod chmurą, co jest słabym sygnałem zakupowym). Wybicie ponad chmurę będzie dla inwestorów sygnałem do kupna opcji CALL (lub zawierania długich pozycji na FX). Jedynym problemem może być lokalna strefa oporu, którą naniesiono na wykres.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here