Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuŚrodowe przedpołudnie przyniosło odczyty z brytyjskiego rynku pracy. Pomimo tego, że okazały się gorsze od oczekiwań przyniosły tylko krótkoterminową “reakcję kolanową” na funcie. GBP nadal chce piąć się w górę.


O godzinie 10:30 Wielka Brytania opublikowała dane ze swojego rynku pracy. Stopa bezrobocia zgodnie z oczekiwaniami na poziomie 5.1%. Z prognozami pokryły się również średnie zarobki z wykluczeniem bonusu 2.2%. Gorzej wypadły natomiast średnie zarobki uwzględniające premie (poprzednio 2.1%, prognoza 2.3%, odczyt 1.8%). Sporym zawodem okazała się również zmiana zasiłków dla bezrobotnych (claimant count change) – ich liczba miała spaść o 10 tysięcy, wzrosła natomiast o 6,7tys. Początkowo funt reagował spadkowo, jednak ostatecznie deprecjacja została odwrócona o czym informowaliśmy w najświeższej analizie dosłownie kilka minut przed 12:00:

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPUSD H1
GBPUSD H1

Na co jeszcze czekamy?

Równo w południe rozpoczęło się wystąpienie Mario Draghi’ego z Europejskiego Banku Centralnego. Ewentualnie istotne elementy jego wypowiedzi podamy w kanale Rynki na Żywo. Co do pozostałych danych o godzinie 14:30 poznamy sprzedaż hurtową w Kanadzie (prognoza -0.3%, poprzednio 0% m/m). Zdecydowanie istotniejsze będą dane mówiące o sprzedaży istniejących domów w USA o 16:00 (prognozowane delikatne wzrosty, które mogą przełożyć się na aprecjację USD). Na koniec sesji – o 22:15 – przemówienie Stephena Poloza z Banku Kanady.

Silne i słabe aktywa finansowe

SILNE: AUD
SŁABE: JPY, USD

Najsilniej tracą japoński jen i dolar amerykański. Jeżeli chodzi o najsilniejszą walutę sesji to sytuacja jest dosyć mieszana, pozytywnie wygląda jednak AUD.

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Pierwsza godzina sesji londyńskiej, to wybycie dołka sesji azjatyckiej i odkupienie spadków w wyniku którego na wykresie H1 pojawiła nam się formacja ‚fałszywego wybicia’ wraz z harakterystycznym pinbarem. Knot przetestował poziom 1.1350, gdzie przebiega nam linia Kijun-sen. Zamknięcie pierwszej godziny Londynu wybiło nam cenę powyżej szybszej linii Tenkan-sen, co pozwala wierzyć, że… czytaj dalej.

EURUSD w oparciu o Ichimoku
EURUSD w oparciu o IchimokuConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here