Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuDzisiejszym punktem dnia jest bez wątpienia zaplanowane na godzinę 19:00 oświadczenie FOMC oraz decyzja w sprawie wysokości stóp procentowych w Stanach. Dzisiejszy wieczór będzie o tyle wyjątkowy, że dodatkowo będziemy mogli usłyszeć prognozy gospodarcze Komisji oraz oświadczenie prezes Fed, Janet Yellen. Na rynkach wielkie odliczanie…


A przed FOMC mieliśmy okazję poznać w jakiej kondycji jest brytyjski rynek pracy. Opublikowane o 10:30 raporty dotyczące zmiany poziomu złożonych wniosków o zasiłek oraz dotyczący średniego wynagrodzenia za godzinę okazały się lepsze od rynkowych prognoz:

Te artykuły również Cię zainteresują
chart
źródło: www.investing.com

Stopa bezrobocia bez zmian i być może to jest powodem braku większego zainteresowania rynku długimi pozycjami na GBP/USD:

GBPUSDH1

Na co jeszcze czekamy?

Przede wszystkim na wieczorne FOMC, jednak zanim to nastąpi w kalendarzu zaplanowany jest raport amerykańskiej EIA, który oficjalnie wskaże ile zapasów ropy naftowej posiada Ameryka. Po wczorajszym raporcie API, który wskazał, że baryłek w posiadaniu Amerykanów może być mniej niż się to prognozuje ropa pnie się w kierunku najbliższego poziomu oporu:

OILWTIH1Odnośnie samego FOMC – prognozy pozostają jastrzębie. Kontrakty terminowe na stopy procentowe wyceniają, że podwyżek w tym roku powinno być pomiędzy jedną a dwie. Zatem każdy scenariusz wskazujący na możliwość dwóch i więcej zmian oprocentowania w Stanach będzie uważany za jastrzębi. Z całą pewnością kropki pozostaną w centrum zainteresowania, a sama Yellen w swoim przemówieniu, będzie miała trudności by stonować rynki i ochronić w ten sposób rodzime parkiety giełdowe. EUR/USD nadal w trójkącie – rynek czeka na FOMC:

EURUSDH1

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: JPY, EUR

SŁABE: GBP, NZD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAl Brooks Price Action: Emini pod oporem
Następny artykułPortfel Inwestycyjny Admiral Markets – 16 marca 2016
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here