Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuPodczas przedpołudniowego handlu wydarzyło się praktycznie wszystko co ma się wydarzyć dzisiaj. Sesja amerykańska przebiegnie niezwykle cicho pod względem publikacji makroekonomicznych, więc musimy bazować na tym co opublikował Eurostat czy brytyjski CIPS. Wiadomości z Europy przedstawiają się mieszanie:


Na pierwszy ogień poszła publikacja dotycząca brytyjskiego PMI dla sektora budowlanego. Raport Brytyjczyków pozytywnie zaskoczył rynki (54,2 wobec prognozowanych 54) jednak dopiero po czasie GBP zyskuje wobec USD:

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPUSDM30Drugim z ważniejszych raportów opublikowanych do tej pory były wyniki inflacji producenckiej w strefie euro. Inwestorzy z Kontynentu mogą mieć powody do obaw związanych z poziomem tego wskaźnika ponieważ nie tylko okazał się on być gorszy od wcześniejszych prognoz, ale również doszło do rewizji jego wartości z zeszłego miesiąca. Wszystko to powoduje, że EUR od rana pozostaje pod presją sprzedających:

EURUSDH1Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: JPY, CHF
SŁABE: NZD, GBP

chart

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Na wykresie tygodniowym pary walutowej CAD/JPY widać, że ta znajduje się w trendzie spadkowym od czasu ustanowienia szczytu, co miało miejsce 7-go grudnia 2014 roku. Widoczna jest w związku z tym sekwencja coraz niższych dołków i szczytów.Jednakże po ustanowieniu w drugiej połowie stycznia – minimum tego trendu, rozpoczęła się korekta wzrostowa, która zamyka się między poziomami 79.20 – 87.00. Górne ograniczenie tej konsolidacji zostało w ubiegłym tygodniu przetestowane i zarówno na wykresie… Czytaj dalej

0404-CADJPY-WConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAl Brooks Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 4 – 8 kwietnia
Następny artykułUSD/CHF – w drodze do 0.9475?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here