Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Poniedziałkowy kalendarz makroekonomiczny nie należy do najbardziej interesujących. Rynek zapewnia nam jednak inne “atrakcje” między innymi w postaci kolejnych osunięć na ropie oraz silnych spadków chińskich giełd. Więcej na ten temat pisałem w osobnym artykule.

Jeżeli chodzi natomiast o dane, które pojawiły się lub pojawią 11 stycznia, to całość została zebrana na poniższym screenie:

Te artykuły również Cię zainteresują
dane 11.01
Źródło: Macronext

Rynek japoński wyłączony całkowicie z dzisiejszego handlu z powodu święta narodowego. Najistotniejsza publikacją przedpołudnia były wyniki szwajcarskiej sprzedaży detalicznej, której dynamika notowała wyraźne spadkowe osunięcie.

W kolejnych godzinach sesji uwagę warto zwrócić jeszcze na Kanadę i rozpoczęte budowy domów (14:15). Konsensu mówi o niewielkich spadkach do 200 tysięcy – gdyby taki wynik rzeczywiście został opublikowany, wtedy CAD ma szansę na delikatne wzrosty.

Silne i słabe aktywa finansowe

Na początku tygodnia najgorzej radzi sobie japoński jen, który koryguje wzrosty zeszłotygodniowe – Wyraźnie koryguje natomiast dolar amerykański oraz dolar nowozelandzki.

SILNE: USD, NZD
SŁABE: JPY

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

USDJPYDaily 11.01

W miniony czwartek na USD/JPY rozrysował się potężny spadkowy pin bar pod istotną strefą oporu. Cena w trakcie następnej sesji otwierała się z luką spadkową, jednak ostatecznie zatrzymała na wysokości 116.70 i poniedziałkowa sesja przynosi wyraźną korektę. Czy jednak wspomniany pin bar zadziała? Odpowiedź na to pytanie będzie można uzyskać podczas dzisiejszego (11 stycznia, 20:00) webinaru, który poprowadzi redaktor naczelny Comparic.pl – Marcin Wenus. Będzie mówił o technikach Price Action i analizował rynek w czasie rzeczywistym.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here