Spojrzenie makroekonomiczne
Dziś nad ranem poznaliśmy odczyty produkcji przemysłowej z Japonii. Okazały się one minimalnie lepsze od prognoz, nie miały jednak znaczącego wpływu na norowania par z Jenem.
Od godziny 7:30 napływa cała masa różnego typu odczytów z gospodarek krajów europejskich. Do najbardziej istotnych należą PKB Niemiec i Francji oraz odczyty inflacyjne z Hiszpanii. Wśród tych danych nie było w zasadzie żadnego większego zaskoczenia, większość odczytów pokrywała się z prognozami. O 11:00 poznaliśmy słabsze od oczekiwań dane o PKB strefy Euro w trzecim kwartale.
Istotne dla par z PLN oraz naszego rynku giełdowego mogą być informacje o naszej inflacji, które poznamy o godzinie 14:00.
W dalszej części dnia największy wpływ na rynki mogą mieć już tylko dane z USA o godzinie 14:30. Są to wyniki sprzedaży detalicznej oraz seria odczytów dotyczących inflacji producenckiej (PPI).
Silne i słabe aktywa finansowe
Od rana nieźle wygląda AUD, który powoli umacnia się do większości walut. Funt podtrzymuje dobry sentyment widoczny od dłuższego czasu.
SILNE: AUD, GBP
SŁABE: NZD
Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut
Propozycje wybranych analiz
USD/JPY porusza się w zdecydowanym trendzie wzrostowym, a dodatkowo można wyznaczyć również krawędzie kanału wzrostowego. Po dynamicznym impulsie nastał czas korekty, która trwa już od kilku dni. Cena niebawem dotrze do dolnej krawędzi (linii trendu), a w tym miejscu korekta osiągnie zakres poprzedniego ruchu korygującego. Może być to więc ciekawe miejsce na poszukiwanie sygnałów prowzrostowych.
Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.