Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

W godzinach nocnych poznaliśmy wyniki chińskiej inflacji konsumenckiej oraz producenckiej. O ile odczyty CPI pozytywnie zaskoczyły (r/r 2.0% vs 1.8% prognoza oraz m/m 0.5% vs 0.4% prognoza) to wskaźnik PPI r/r zaliczył silniejsze od przewidywanego osunięcie (-5.9% vs -5.5% prognoza).

Te artykuły również Cię zainteresują
O godzinie 14:30 jak co czwartek poznamy wyniki wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Prognozy mówią o spadku do poziomu 275 tysięcy (poprzednio 282 tysięcy), co traktowane będzie jako pozytywna informacja (im niższy odczyt tym lepiej dla amerykańskiej gospodarki oraz dla dolara).

Najważniejszym wydarzeniem dnia pozostaje jednak posiedzenie BoE. Oprócz oświadczenia opublikowane zostaną od razu protokoły – Bank Anglii zmienił bowiem sposób komunikacji z rynkiem i obecnie oba te dokumenty pokazują się zaraz po posiedzeniu (wcześniej protokoły udostępniane były dopiero po kilku tygodniach). Rynek nie spodziewa się zmian stóp procentowych, czy też wyraźniejszej zmiany retoryki w stosunku do sierpniowego posiedzenia. Pomimo trudnej sytuacji na globalnych rynkach Bank Anglii może zwrócić uwagę na korzystne warunki krajowe, co umocni GBP – szczególnie w stosunku do EUR.

ŚLEDŹ WYNIKI POSIEDZENIA BANKU ANGLII W RYNKACH NA ŻYWO – OD 13:00!

Silne i słabe aktywa finansowe

Na walutach najsilniej prezentuje się dolar australijski – wyraźnie traci natomiast dolar nowozelandzki. W stosunku do AUD osuwa się w tym momencie już o -2.1% w stosunku do wczorajszych cen zamknięcia. Na pozostałych walutach raczej płasko – warto przyjrzeć się JPY oraz CAD.

SILNE: AUD, CAD

SŁABE: JPY, NZD

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

Sporo dziwnych ruchów na AUD/NZD. Para otworzyła się dzisiaj z prawie 100-pipsową luką i obecnie dolar australijski zyskuje w stosunku do nowozelandzkiego już ponad 2%. Cena pnie się w kierunku strefy oporu wyznaczanej przez horyzontalną linię w okolicach 1.1230 oraz rysowaną od lipca linię trendu. Już w tym momencie warto szukać jakichkolwiek niedźwiedzich odreagowań i sygnałów sprzedaży, gdyż trend w szerszym ujęciu pozostaje spadkowy.

AUDNZDH4.png 10.09

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here