Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuDzisiejsze przedpołudnie nie należało do najbardziej aktywnych, przynajmniej jeśli chodzi o publikacje makroekonomiczne. Na europejskich rynkach widoczne są spokojne, niewielkie wzrosty – CAC40 +0,59%, FTSE250 +0,46%, DAX w okolicy zera podobnie jak WIG20. Nadal czekamy na najważniejszą publikację dnia, czyli raport z ostatniego posiedzenia FOMC:


Do południa mogliśmy pochylić się najwyżej nad słowami wiceprezesa RBA, Christophera Kenta. Z przemowy nie dowiedzieliśmy się niczego nowego, co mogłoby wywrzeć wpływ na AUD. Inflacja nadal na niskich poziomach, a RBA zaadaptowało kilka nowych technik prognozowania, które powinny poprawić przewidywania najważniejszych wskaźników makroekonomicznych. AUD/USD w trakcie przemowy, a także po niej nadal lekko w dół:

Te artykuły również Cię zainteresują
AUDUSDH1Przyglądając się bliżej surowcom, należy nadmienić coraz bliższe stanowisko Rosji krajom OPEC. Nasz wschodni sąsiad nadal proponuje zamrożenie wydobycia, jednak nie eksportu. Moskwa wyraźnie zbliża się do OPEC, jednak jak wynika z dotychczasowego stanowiska przedstawicieli Rosji – nie zamierza do nich dołączyć.

Ropa nadal odrabia ostatnie spadki
Ropa nadal odrabia ostatnie spadki

Na co jeszcze czekamy?

Na 16:00 zaplanowano publikację wskaźnika PMI Ivey. Prognozy rynkowe odnośnie kanadyjskiego indeksu zakupów menedżerów kształtują się na poziomie 55 punktów. Pół godziny później – raport EIA z którego dowiemy się o wielkości zapasów ropy naftowej w amerykańskich magazynach.

Jednak główną publikacją dnia pozostają minutki FOMC. Raport z ostatniego posiedzenia Komisji według jednych nie powinien wnieść wiele do obecnego postrzegania przez rynek ścieżki podwyżek Fed. Według innych z kolei, publikacja ta ma szansę na wniesienie nieco większego podmuchu jastrzębich prognoz. Która strona ma rację? Dowiemy się już o 20:00 polskiego czasu.

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: JPY
SŁABE: GBP, AUD

chart

 

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

EURAUD osiągnął w dniu wczorajszym miesięczne maksimum oraz przetestował opór na poziomie 1.5140. W dniu dzisiejszym pojawiło się cofnięcie, ale sytuacja na wyższym interwale wskazuje na to, że ruch wzrostowy powinien być kontynuowany. Najbliższe wsparcia znajdują się na poziomach: 1.4970, 1.4900, 1.4730, 1.4620. Natomiast najbliższe opory to: 1.5140, 1.5240, 1.5410. W dłuższej perspektywie na EURAUD brak jest wyraźnego trendu, a nawet wskazać można… Czytaj dalej

EURAUD_H1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAl Brooks Price Action: Przygotujmy się na konsolidację
Następny artykułTrakcja wygrała przetarg na prawie 30 mln zł
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here