Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Jeszcze w nocy poznaliśmy serię odczytów z Japonii m.in. inflacja CPI, stopa bezrobocia czy wydatki gospodarstw domowych. Dane to stały się powodem do widocznego od rana umacniania się japońskiej waluty.

Od samego rana kraje europejskie publikowały dość mało istotne dane gospodarcze, które nie miały wpływu na notowania popularnych par walutowych. Najważniejszym punktem dzisiejszego dnia były dane z Wielkiej Brytanii dotyczące PKB, okazały się one zgodne z oczekiwaniami i nie przeszkodziły w dalszym osłabianiu się Funta.

W popołudniowej części dnia nie ma szczególnie interesujących zdarzeń, jedynie odczyty inflacyjne (producenckie) z Kanady mogę mieć niewielki wpływ na pary z CAD. Wydaje się więc, że może czekać nas spokojne popołudnie.

Więcej o kalendarzu makroekonomicznym w “Porannym komentarzu…

Silne i słabe aktywa finansowe

Nadal sporą siłą odznacza się japoński Jen, do którego traci większość pozostałych walut. Słabo natomiast wygląda NZD oraz, po krótkim okresie umacniania się CAD.

SILNE: JPY
SŁABE: NZD, CAD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

ujCiekawa okazja do rozrgania na godziny popołudniowe, a szczerze mówiąc nawet na kilka następnych dni, pojawia się na parze USD/JPY. Na wykresie dziennym mamy trend wzrostowy i zdecydowanie wzrostowe momentum. Dość długo trwająca korekta sięga właśnie kluczowego wsparcia jakim jest poprzedni dołek. Ruch spadkowy nie jest specjalnie dynamiczny i wskazuje na to, że prawdopodobnie jest to tylko korekta. Na H4 mamy już świecę pin bar, którą można potraktować jako sygnał do kupna z celem, przynajmniej na poprzednim szczycie. Świeca ma około 30 pipsów, poprzedni szczyt znajduje się w odległości około 120 pipsów, a więc RR wyniesie przynajmniej 1:4, a skoro mamy trend wzrostowy i gramy pod niego, to powinniśmy zakładać, że wzrosty zajdą dalej niż na poprzedni szczyt. Co do korekty, to warto jeszcze zauważyć, że osiągnęła ona zasięg poprzedniej, największej w trwającym trendzie i to także jest argument za powrotem wzrostów.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here