Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

[pullquote]Powalcz o milion złotych w konkursie tradingowym![/pullquote] Miniony tydzień zakończył się pod hasłem NFP – wyniki jednak bardzo mocno zawiodły i uplasowały się zdecydowanie poniżej projekcji w okolicach 200 tysięcy. Rezultat na poziomie 140 tysięcy nowych etatów + spadkowa rewizja wyników sierpniowych z całą pewnością mogła być kubłem zimnej wody dla rynków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiejsza sesja jak na razie upływa pod hasłem PMI usługowego w krajach unii europejskiej. Oprócz tego o godzinie 11:00 poznaliśmy wyniki sprzedaż detalicznej Eurolandu, która okazała się zdecydowanie lepsza od oczekiwań (2.3% vs 1.8% prognoza).

Dzisiaj tak naprawdę brak istotniejszych publikacji – najbardziej interesować będzie nas wynik PMI pozaprzemysłowego ISM dla Stanów Zjednoczonych (prognoza 57.70, poprzednio 59.00).

Silne i słabe aktywa finansowe

Antypody dzisiaj odwracają spadkową tendencję – traci natomiast japoński jen (czego można było spodziewać się w związku z zielonym zamknięciem na azjatyckich parkietach).

SILNE: AUD, NZD

SŁABE: JPY

Narzędzie pozwalające śledzić na bieżąco procentową zmianę wartości wszystkich majorsów wobec siebie udostępnia broker HotForex. Odbierz bezpłatne podsumowanie w czasie rzeczywistym:

waluty 05.10

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

NZDJPYDaily

NZD jak na razie najsilniej zyskuje, JPY najsilniej traci – nic więc dziwnego, że właśnie na parze łączącej te dwie waluty obserwowane są najsilniejsze ruchy (w godzinach przedpołudniowych zyskuje 1,2% w stosunku do piątkowego zamknięcia). Notowania przez praktycznie cały okres wakacyjny przesuwały się w wąskim kanale okolic 80-82. Następnie miejsce miało osunięcie, wrzesień stworzył jednak kolejną konsolidację (74-77). W piątek cena nieśmiało zamknęła się jednak nad jej górnym ograniczeniem, a dzisiaj widać już wyraźna reakcję popytu od strony przeciwnej. Notowania będą zmierzały w kierunku strefy oporu 79.960-80.660. Wycinek przedstawiający sytuację na wykresie H1 pokazuje re-test wspomnianego górnego ograniczenia konsolidacji od góry oraz dalszy ruch popytowy po realizacji sygnału kontynuacji trendu intraday. Na wykresie dziennym cały czas znajdujemy się jednak w trendzie spadkowym – dlatego zagrywanie na wzrosty obarczone jest większym ryzykiem.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here