Naga MarketsPołudniowy przegląd rynku to nowa propozycja od redaktorów Comparic.pl – codziennie o godzinie 12:00 na łamach portalu pojawiało będzie się:

  • podsumowanie tego co w godzinach porannych działo się na rynku,
  • spojrzenie na najsilniejsze i najsłabsze waluty,
  • zbiór kilku ciekawych analiz,
  • analiza najsilniej trendującej pary walutowej (najwyższa zmiana procentowa w stosunku do cen zamknięcia poprzedniej sesji)

Nowy cykl jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich naszych czytelników – niezależnie czy inwestujesz w waluty, opcje binarne, surowce, indeksy, czy też towary, południowy przegląd rynku to Twoja lektura obowiązkowa. W komentarzach prosimy o uwagi i sugestie co jeszcze powinno pojawić się w przeglądzie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Dzisiejsze posiedzenie RBA nie przyniosło żadnych niespodziewanych rozwiązań. Stopa OCR utrzymana zgodnie z oczekiwaniami na poziomie 2%, w oświadczeniu czytaliśmy natomiast, że sytuacja gospodarcza Australii wcale nie jest taka zła jak mogłoby się wydawać. Spadki AUD wywołuje natomiast ogólna słaba koniunktura na rynku towarowym.

Opcje binarne wygasające w 15 sekund i 100% zwrotu w MarketsPulse

W godzinach przedpołudniowych poznaliśmy również wyniki PMI przemysłowego według Markit w krajach europejskich. Zbiór poszczególnych z nich znajduje się na poniższym screenie. Jednocześnie w tym samym czasie poznaliśmy wyniki sytuacji na niemieckim rynku pracy – stopa bezrobocia niezmiennie na 6.4%, natomiast o 7 tysięcy spadła liczba bezrobotnych (prognoza -2 tysiące).

Dzisiaj w kalendarzu jeszcze kilka pozycji z rynku amerykańskiego. Czeka nas między innymi publikacja kanadyjskiego PKB o godzinie 14:30, następnie odczyty amerykańskiego PMI przemysłowego – najpierw według Markit (15:45), następnie według ISM (16:00).

Silne i słabe aktywa finansowe

SILNE: EUR, JPY

SŁABE: AUD, CAD

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

Najsilniej trendującą parą dzisiejszego poranka jest niewątpliwie AUD/JPY – japoński jen notuje bardzo silne umocnienie w stosunku do wszystkich majorsów i właśnie w stosunku do dolara australijskiego jest to najwyraźniej widoczne. Para pokonała dolne ograniczenie bardzo szerokiej konsolidacji (po trzecim jego teście w przeciągu kilku ostatnich miesięcy), co doprowadziło cenę do wysokości dołków z 2012r. Widzieliśmy jednak bardzo silną reakcję podaży (długi dolny knot świecy zaznaczonej na pomarańczowo) i od tego momentu cena blokowana jest przez 23.6% zniesienia Fibo mierzonego od szczytów z grudnia 2014. Tendencja jest cały czas prospadkowa – cena zareagowała osunięciami na kolejny test 23.6% Fibo od dołu – obecnie dalsze osunięcia blokowane są przez lokalny poziom wsparcia 84.667-84.123. Jeżeli strefa ta zostanie pokonana, czeka nas kolejne silniejsze osunięcie w kierunku wieloletnich dołków w okolicach 82.00.

AUDJPYH4

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here