Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Spokojnie na walutach, spokojnie w kalendarzu. Oprócz danych dotyczących niemieckiej inflacji CPI i HICP z godziny 08:00 brakuje jak na razie istotniejszych publikacji. Notowania indeksu cen konsumentów zgodnie z oczekiwaniami bardzo blisko poziomu zera – sytuacja ta ma jednak zmienić się na przełomie 2015/2016.

Te artykuły również Cię zainteresują
O godzinie 10:30 Bank Anglii opublikował dokument dotyczący oczekiwań inflacyjnych oraz gospodarczych konsumentów. Wynika z niego, że gospodarstwa domowe są bardzo pewne podwyżki stóp procentowych BoE w przeciągu kolejnych 12 miesięcy. Ostatni raz sentyment plasował się tak wysokości w maju 2011 roku.

Początek weekendu jednak dopiero po godzinie 16:00, czekamy bowiem na dane z Ameryki. Najpierw o 14:30 PPI r/r (prognozowane dalsze osunięcia o 0.1p.p. do -0.9%), a następnie indeks sentymentu konsumentów według Uniwersytetu Michigan. W ujęciu historycznym wysoko, jednak prognoza mówi o delikatnych spadkach (91.20 vs 91.90 poprzednio).

Silne i słabe aktywa finansowe

Na walutach wyraźnie widać brak zmienności – rynki myślą już o weekendzie. Po silniejszych ruchach w poprzednich dniach sesyjnych, dzisiaj w stosunku do wczorajszych cen zamknięcia najpopularniejsze walory przesuwają się maksymalnie o +0.3%.

SILNE: USD, EUR, JPY

SŁABE: AUD, CHF

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

USDCHFH4

USD/CHF po czterech świecach H4 nie posiadających praktycznie w ogóle korpusu (jednak w zdecydowanej mierze długie dolne knoty sugerujące reakcję popytu) rysuje w końcu korpus pokazujący wyraźniejsze wzrosty dolara amerykańskiego w stosunku do franka. Pod notowaniami utworzyła się dosyć szeroka strefa oporu (prawie 50 pipsów), którą tworzą trzy kolejne horyzontalne poziomy wsparć/oporów. Od góry cenę blokuje natomiast rysowana jeszcze od lutego spadkowa linia trendu. Obszar, w którym może poruszać się cena zacznie się więc zawężać i dopiero wybicie, w którąkolwiek ze stron wskaże kierunek kolejnych ruchów – w ujęciu krótkoterminowym można jednak grać pod podejście właśnie w stronę linii trendu.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here