Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuPrzedpołudnie na rynkach było już znacznie ciekawsze niż wczorajsze, jednak nie doprowadziło do szczególnie ciekawych okazji inwestycyjnych. Jesteśmy już po publikacji szeregu indeksów PMI w krajach europejskich, czekamy na podobne dane dla Stanów Zjednoczonych. Przy braku głośnych publikacji i związanych z tym ruchów rynkowych, głośniejsze stają się głosy, które w tym przypadku krytykują Niemcy…


Zaczynając od początku – o godzinie 8:00 poznaliśmy wyniki zamówień niemieckich fabryk na dobra trwałe w lutym br. Raport nie zachwycił inwestorów, którzy przez pierwsze godziny dzisiejszej sesji dyskontowali 1,2% spadek tempa zakupów niemieckich menedżerów. Mimo to, EUR/USD dosyć szybko znalazło wsparcie w okolicach 1,1340 dzięki czemu obecnie możemy obserwować niewielką korektę porannych spadków:

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSDH1Wspomniane wcześniej raporty PMI w większości okazały się być gorsze od przewidywań. Tak stało się w przypadku Włoch, Francji, Niemiec oraz całej strefy euro. Nieco lepsze wyniki opublikowali Hiszpanie.

Będąc przy temacie Niemiec oraz strefy euro, warto zwrócić uwagę na raport OECD (Organizacja Wspólnoty Gospodarczej i Rozwoju), który wskazuje na prawdopodobne czerpanie korzyści przez niemiecką gospodarkę z ultra niskich stóp procentowych wprowadzonych przez EBC, które pomagają w przeprowadzaniu inwestycji na terenie Niemiec. Jak czytamy w raporcie: Niemcy wciąż posiadają silną pozycję w Europie, jednak kraj zmiany technologiczne oraz demograficzne na terenie Niemiec powodują potrzebę nowych inwestycji w społeczeństwo (…) pomimo turbulencji na rynku światowym, Niemy wciąż pozostają silne gospodarczo.

Na co czekamy?

Przede wszystkim na amerykański raport PMI ISM zaplanowany na godzinę 16:00 Kwadrans przed tym podobny raport opublikuje Markit, natomiast o godzinie 14:30 poznamy wyniki bilansu handlowego Stanów Zjednoczonych i Kanady.

CAD, podobnie jak ropa naftowa, znajduje się pod naporem niedźwiedzi. Najbliższy techniczny opór dopiero w rejonie 1,3275 (poprzedni lokalny szczyt).
CAD, podobnie jak ropa naftowa, znajduje się pod naporem niedźwiedzi. Najbliższy techniczny opór dopiero w rejonie 1,3275 (poprzedni lokalny szczyt).

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: JPY
SŁABE: AUD, NZD,

chart

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Na głównej parze walutowej chwilę przed godziną 9:00 doszło do osunięcia, co sprawiło, że proste średnie ruchome 100/200 nachylają się w kierunku południowym. Wspomniane spadki zostały już skorygowane w 50% i tam też pojawiła się formacja 1-2-3… Czytaj dalej

0504-EURUSD-daytradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGorsze nastroje na świecie ciążą złotemu
Następny artykułUSDJPY przebicie istotnego wsparcia
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here