Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Z wtorku na środę poznaliśmy protokoły z posiedzenia Banku Japonii – nie wniosły one jednak nic czego nie usłyszelibyśmy wcześniej ze strony Haruhiko Kurody i spółki (ich podsumowanie znaleźć można w porannym komentarzu makro).

Wczorajsze zestrzelenie rosyjskiego samolotu nad granicą turecko-syryjską wywołało dynamiczniejsze ruchy na części walorów rynkowych – zdaniem analityków w trakcie dzisiejszej sesji incydent nadal może odbijać się czkawką (między innymi z braku istotniejszych publikacji makroekonomicznych).

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli chodzi o dane makro, to do godziny 12:00 nie pojawiły się żadne istotne odczyty. Seria kilkunastu publikacji dotyczących inflacji PCE, wydatków i zarobków gospodarstw domowych, wniosków o zasiłki dla bezrobotnych i zamówień na dobra trwałego użytku dopiero o godzinie 14:30 z USA. Następnie o 15:45 PMI usługowe według Markit i o 16:00 zmiana sprzedaży nowych domów. Prognozy i wyniki poprzednie dokładniej obrazuje poniższy screen:

dane 25.11

Silne i słabe aktywa finansowe

Środowe przedpołudnie mija w środowisku ograniczonej zmienności (najsilniejsze ruchy w stosunku do cen wczorajszego zamknięcia to 0,5%, na większości par wynoszą jednak 0,0-0,2%). Podobnie jak we wtorek ciężko wskazać wyraźnie dominujące waluty – obecnie (stan na 11:45) można za taką uznać dolara nowozelandzkiego, który nie traci wobec żadnego pieniądza G8. Na drugim biegunie natomiast CHF, który osuwa się na długości całej tablicy zleceń majorsów.

SILNE: NZD
SŁABE: CHF

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

GBPUSDDaily 25.11

Na GBP/USD obserwujemy serię czterech sesji spadkowych z rzędu i jak na razie wszystko wskazuje na to, że środowa sesja również przechyli się na korzyść podaży. W tym czasie Kabel pokonał kilka istotnych wsparć, między innymi 23,6% zniesienia trendu spadkowego z ubiegłego roku oraz poziom wrześniowych dołków na wysokości 1.5100. Wczoraj cena testowała dolne ograniczenie kilkumiesięcznej formacji klina, na razie poziom został jednak odrzucony. Dzisiaj presja podaży nadal będzie próbowała przebić się poniżej wspomnianego wsparcia – po jego pokonaniu byki mogą bronić się przy okolicy okrągłego poziomu 1.50. Ogólna tendencja rynkowa jest jednak podażowa, dlatego warto szukać okazji do zagrywania pozycji krótkich.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here