Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805

Spojrzenie makroekonomiczne

O godzinie 04:30 poznaliśmy decyzję Banku Rezerw Australii odnośnie polityki monetarnej. Stopy procentowe zostały utrzymane na niezmienionym poziomie – początkowo dolar australijski chciał silniej opadać, jednak ostatecznie zapewnił sobie miejsce do wzrostów. W godzinach przedpołudniowych zapewnia to australijskiej walucie prym w śród pozostałych majorsów. Więcej na temat posiedzenia banku w artykule mojego autorstwa przygotowanym dla brokera XM.

Oprócz nocnego posiedzenia RBA w kalendarzu ciężko znaleźć istotniejsze publikacje w trakcie wtorkowego handlu. Rynek skupi się z pewnością na:

  • 16:00 – USA – factory orders
  • 20:00 – Strefa Euro – przemówienie Mario Draghi’ego
  • 22:45 – Nowa Zelandia – raport z rynku pracy

Środa wygląda już jednak zdecydowanie ciekawiej, więc jutro od samego rana warto śledzić kalendarz makroekonomiczny.

Zarejestruj się w Promocji HotForex Poland i odbierz wyjątkowe nagrody

Silne i słabe aktywa finansowe

Wtorek byłby praktycznie pozbawiony zmienności, jednak dzięki dolarowi australijskiemu “coś się dzieje”. Chcąc wskazać najgorszą walutę trzeba postawić najprawdopodobniej na NZD – chociaż tam ruchy również nie należą do najsilniejszych.

SILNE: AUD
SŁABE: NZD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

EURAUDDaily.png 11.03

EUR/AUD w godzinach przedpołudniowych najsilniej traci w stosunku do wczorajszego zamknięcia sesji – rysuje się nam więc już trzecia z rzędu świeca podażowa. Notowania znowu wchodzą w obszar wyznaczany przez grudniowe szczyty. Pin bar w tym miejscu 26 października zapewnił chwilowe odbicie, zostało jednak zatrzymane przez lukę wzrostową z 21-24 sierpnia. Jeżeli tym razem niedźwiedziom uda się pokonać istotną strefę wsparcia, wtedy pojawi się szansa na dalsze poszerzenie obserwowanej od końca sierpnia tendencji spadkowej. Do poziomu 50% zniesienia trendu wzrostowego z 2015r. na wysokości 1.5125 coraz bliżej. Przebicie istotnego wsparcia oznaczałoby odwrócenie tendencji i zwiększyło niedźwiedzi potencjał na euro do dolara australijskiego. Zanim do tego jednak dojdzie obserwujemy jak cena będzie zachowywała się wewnątrz zaznaczonej na pomarańczowo strefy wsparcia (1.5221-1.5238) – warto w tym celu posiłkować się wykresami intraday.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here