Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

ZDOBĄDŹ MILION ZŁ W ZARZĄDZANIE NA RACHUNEK HANDLOWY ALBO ODJEDŹ BMW I8 O WARTOŚCI 600TYS.

Poniedziałkowy poranek rozpoczął się niezwykle spokojnie. Za oknami pierwsze ślady najsilniejszego zjawiska El Nino od 1997 roku (więcej na ten temat pisałem tutaj), na świecie natomiast wiele ważnych gospodarek odpoczywa z powodu świąt narodowych. Z handlu wyłączone są dzisiaj:

  • Stany Zjednoczone, Chile, Meksyk, Kolumbia – Dzień Kolumba
  • Japonia – Dzień Sportu i Zdrowia
  • Kanada – Święto Dziękczynienia
  • Brazylia – Święto Matki Boskiej z Aparecidy
  • Hiszpania – Narodowy Dzień Hiszpanii.

Kalendarz nie będzie nam dzisiaj tak naprawdę potrzebny – jedyne pozycje, które się w nim znajdują to wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych:

  • 14:10 – Lockhart (FED)
  • 16:30 – Evans (FED)
  • 19:20 – Poloz (BoC)
  • 23:40 – Lowe (RBA)

Tak spokojny dzień warto poświęcić na edukację – rozpiskę webinarów organizowanych przez Comparic.pl i naszych partnerów można znaleźć w tym miejscu.

Silne i słabe aktywa finansowe

Antypody silnie wchodzą w nowy tydzień – dolar australijski jak na razie kontynuuje wzrosty obserwowane w trakcie kilku ostatnich sesji. Najsłabiej w godzinach przedpołudniowych prezentuje się natomiast JPY oraz USD.

SILNE: AUD, NZD

SŁABE: JPY, USD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

NZDUSDDaily 12.10

NZD/USD po 9 sesjach wzrostów z rzędu, rozpoczyna nowy tydzień również od silnego uderzenia. Notowania znalazły się wewnątrz strefy oporu 0.67100-0.6770, która blokuje wzrosty od lipca bieżącego roku. Górne ograniczenie strefy jest dodatkowo wspierane przez 23,6% zniesienia trendu spadkowego rozpoczętego w czerwcu 2014. Wycinek wykresu H1 pokazuje natomiast, że cena pokonała już dolne ograniczenie strefy oporu i zaczyna poruszać się w jej wnętrzu. W miejscu tym szukamy okazji sprzedażowych na notowaniach intraday (H4, H1).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here