Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuWczorajszy dzień na kablu zakończył się niewielkim, 20 pipsowym wzrostem – dziś byki kontynuują swoją podróż na północ i w momencie pisania tego przeglądu GBP/USD muska poziom 1,40.


W odreagowaniu gwałtownych spadków, które rozpoczęły się gdy jasnym stał się fakt, że o przyszłości Wielkiej Brytanii zadecydują sami Brytyjczycy, pomaga słabe EUR. Wspólna waluta traci na wartości w odpowiedzi na słabe dane dotyczące inflacji w Niemczech – głównej i najważniejszej gospodarce strefy euro. Nieco więcej o sytuacji na EUR/USD pisałem krótko po godzinie 11:00.

Te artykuły również Cię zainteresują
Do oporu usytuowanego w rejonie 1,4065 jeszcze daleko. Czy 1,40 zostanie pokonane?
Do oporu usytuowanego w rejonie 1,4065 jeszcze daleko. Czy 1,40 zostanie pokonane?

Równo o 11:00 miała miejsce publikacja szeregu raportów dotyczących zaufania konsumentów, nastrojów biznesowych czy oczekiwań inflacyjnych. Choć ostatnia z wymienionych składowych wypadła bardzo pozytywnie (3,7% wobec poprzedniej prognozy 2,3%) to znikła ona w gąszczu gorszych nastrojów biznesowych oraz wskaźnika zaufania konsumentów:

źródło: www.pl.investing.com
źródło: www.pl.investing.com

Warto odnotować fakt, że dziś rozpoczął się również szczyt krajów G20 podczas którego ministrowie finansów oraz prezesi banków centralnych dwudziestu najważniejszych gospodarek świata dyskutują nad sposobami walki z globalnym spowolnieniem gospodarczym. O zdaniu Citi na temat dotychczas wygłoszonych opinii informowaliśmy już wcześniej, jednak warto jeszcze zwrócić uwagę na wypowiedź duńskiego ministra finansów, który poparł zdanie swojego niemieckiego odpowiednika jakoby polityka monetarna krajów Unii mogła zrobić jeszcze więcej w walce z spowolnieniem gospodarczym na kontynencie. EUR/USD wciąż powyżej 1,1000:

EURUSDH1

Na co jeszcze czekamy?

Najbliższym ważnym punktem w kalendarzu makroekonomicznym są niemieckie raporty dotyczące CPI oraz HICP (szacunki). Trzydzieści minut po godzinie czternastej poznamy również amerykański indeks wydatków konsumpcyjnych (PCE) oraz szacunkową wartość PKB w czwartym kwartale 2015 roku. Pod koniec dnia czekają nas jeszcze przemowy członków FOMC – Jerome’a Powella oraz Laela Brainarda.

chart

Silne i słabe aktywa finansowe

Rynek walutowy:

SILNE:CAD, NZD

SŁABE: JPY, CHF

Parkiety giełdowe:

  • DAX +2,26%
  • FTSE250 +0,87%
  • CAC40 +1,96%
  • IBEX35 +1,69%
  • WIG20 +0,93%

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here