Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Dzisiejsza sesja miała szansę stać się spokojną, gdy Chińczycy zaczęli obchody Nowego Roku. Tak się jednak nie stało i praktycznie wszystkie indeksy na kontynencie dziś znajdują się pod kreską.

O 10:30 polskiego czasu mogliśmy poznać wskaźnik pewności inwestorów Sentix. Spory spadek tego wskaźnika (publikacja 6,0 wobec prognoz 7,6) została odebrana jednoznacznie niedźwiedzio. Utrata dynamiki gospodarczej w Niemczech oraz w Stanach jest w tym momencie sporym ciężarem dla wciąż obecnych na rynku byków i podkreśla jak bardzo wrażliwa stała się globalna gospodarka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Morowa sytuacja na europejskich giełdach nie oznacza jednak, że tak jest wszędzie. Szczególną popularnością wśród inwestorów cieszy się japoński jen, który pokonał już wsparcie względem amerykańskiego dolara umiejscowione w okolicy 117,00. W tym momencie znajdujemy się już bliżej zeszłotygodniowych dołków i wygląda na to, że rozpęd z pierwszych godzin poniedziałkowej sesji pozwoli USD/JPY na pokonanie takiego wsparcia.

chart

Propozycje wybranych analiz

Dzisiejsza sesja to również kontynuacja spadków na AUD/USD. Sesja azjatycka przyniosła niewielką – 60 pipsową – korektę ostatnich, potężnych spadków na parze. Wzrosty zostały jednak zatrzymane przez zbieg dwóch zniesień Fibonacciego – 50% ostatniego impulsu spadkowego oraz 38,2% gwałtownych spadków z piątku (5 lutego). Obecna również strefa oporu w rejonie 0,7130/20 skutecznie powstrzymała byki przed dalszą drogą na północ. W tym momencie możemy podejrzewać, że ruch spadkowy będzie kontynuowany na równi ze zniżkującymi cenami ropy naftowej. Najbliższe wsparcie AUD/USD dopiero w okolicy 0,7060.

AUDUSDH1Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here