Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuPierwszy dzień handlowy po decyzji jaka zapadła na ostatnim szczycie europejskim przedstawia się dość… rozbieżnie. Poznaliśmy ważne odczyty makroekonomiczne (między innymi PMI Niemiec) oraz przede wszystkim musimy zmierzyć się z wizją Brexitu, bo ta sprawa jeszcze nie jest przesądzona.


Jak wspomniałem w porannym komentarzu makro – Brexit wciąż jest możliwy. Wszystko za sprawą oddania głosu Brytyjczykom, którzy o przyszłości swojego kraju zadecydują 23 czerwca. Z całą pewnością odżyją niesnaski pomiędzy Szkotami a resztą Królestwa, mieszkańcy północnej części Wielkiej Brytanii znani są ze swojej przychylności Europie.

Te artykuły również Cię zainteresują
David Cameron będzie musiał zmierzyć się z buntem we własnej partii oraz rządzie. Już 6 ministrów otwarcie poparło wizję opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur UE, pomimo faktu, że Cameron namawiał Brytyjczyków do pozostania członkiem wspólnoty. Cios premierowi zadał również burmistrz Londynu, który również podłączył się do ruchu przeciw dalszemu zjednoczeniu europejskiemu:

GBP mocno traci – zarówno względem USD jak i EUR:

GBP/USD hamuje przy dolnym ograniczeniu szerokiego kanału spadkowego.
GBP/USD hamuje przy dolnym ograniczeniu szerokiego kanału spadkowego.

Przechodząc do twardych danych, należy wspomnieć o niemieckim PMI, które minęło się dość drastycznie z rynkowymi prognozami. Również opublikowany wcześniej francuski indeks PMI nie sprostał oczekiwaniom, choć spadek nie był już tak wielki. Całości dopełniają raporty ze strefy euro, gdzie opublikowane PMI również okazało się niższe od przewidywań. EUR/USD traci zarówno za sprawą Brexitu, jak i słabszych odczytów:

EURUSD.nddH1

Rzut oka na kalendarz:

Europejskie dane dziś rozczarowują. |źródło:www.macronext.pl
Europejskie dane dziś rozczarowują. |źródło:www.macronext.pl

Silne i słabe aktywa finansowe:

Rynek walutowy:

SŁABE: GBP, EUR

SILNE: AUD, NZD

Parkiety giełdowe:

  • DAX +1,93%
  • FTSE +0,88%
  • CAC40 +1,58%
  • IBEX35 +2,19%
  • WIG20 +1,95%

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje analiz:

Bumech SA prowadzi wielostronną działalność w branży maszynowej, zwłaszcza w zakresie serwisu, utrzymania ruchu oraz remontach maszyn i urządzeń górniczych.

bumech w1

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here