Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuDrugi dzień tygodnia zaczyna się nieco lepiej niż ten pierwszy. W wtorkowe przedpołudnie inwestorzy handlujący na europejskich parkietach znacznie bardziej chętni są do zakupów niż w poniedziałek. Odpowiedzialnym jest za to publikacja raportów ZEW dotyczących nastrojów ekonomicznych w strefie euro oraz Niemczech. Wraz z cenami ropy naftowej rosną również spółki i waluty surowcowe.


Lepsze wyniki ZEW to zdaniem ekspertów wynik lepszych wiadomości z Chin. Tamtejsze PKB okazało się być zgodne z oczekiwaniami, a bilans handlowy pozytywny. To odbiło się z kolei na wynikach ankiet, a te powodują dziś wzrosty na giełdach – DAX +1,92%, CAC40 +1,07%, WIG20 +0,65%. EUR/USD atakuje poprzednie szczyty:

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSDH1Nieśmiałe wzrosty obserwowane są również na ropie naftowej. Brent powyżej wczorajszego zamknięcia, jednak wydaje się, że bykom powoli zaczyna brakować sił do wypchnięcia cen ponad poziom 44 USD za baryłkę:

OILBRNTH4Na co jeszcze czekamy?

Na godzinę 14:30 zaplanowano publikację raportu dotyczącego liczby wydanych pozwoleń na budowę w Stanach natomiast  godzinę później, gubernator Banku Australii, Glenn Stevens wystąpi na konferencji Credit Suisse 2016, w Nowym Jorku.

AUD/USD koryguje ostatnie wzrosty
AUD/USD koryguje ostatnie wzrosty

O 16:35 przed Komisją ds. Gospodarczych Izby Lordów, w Londynie wystąpi Mark Carney, gubernator Bank of England. Natomiast równo o 17:00 Stephen Poloz, prezes Banku Kanady oraz jego zastępca Carolyn Wilkins, wystąpią przed Komisją ds. Finansowych Izby Gmin, w Ottawie.

Silne i słabe aktywa finansowe

SILNE: NZD, GBP
SŁABE: JPY, USD

chart

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

W poniedziałkowej analizie GBP/USD zwracaliśmy uwagę na szeroką strefę wsparcia, której górne ograniczenie 1.4130 co do punktu zatrzymało minima sesyjne i doprowadziło do silniejszej aprecjacji pary walutowej. Sesja wtorkowa otwierała się natomiast wyraźnie nad dziennym pivotem 1.4191 w okolicach szczytów… Czytaj dalej

GBP/USD H1
GBP/USD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here