Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuRaporty Ifo dotyczące niemieckiej gospodarki okazały się gorsze od rynkowych prognoz, przez co EUR znalazło się pod presją sprzedających. Postępuje również wyprzedaż funta szterlinga na fali niepewności związanej z referendum w sprawie Brexitu. Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej na europejskich walutach gościć dziś będą niedźwiedzie.


Co już się wydarzyło?

Indeks klimatu gospodarczego niemieckiego instytutu Ifo jest jednym z ważniejszych raportów dotyczących niemieckiej gospodarki – inwestorzy przykładają do tej publikacji sporą uwagę. Oczekiwania biznesowe w Niemczech spadły z poziomu 102,3 (po rewizji) do poziomu 98,8 (prognozy zakładały spadek do 101,6). Główna składowa raportu czyli wskaźnik nastrojów również uległ pogorszeniu i wynosi w tej chwili 105,7 zamiast prognozowanych 106,7. Tuż po publikacji EUR/USD gwałtownie zniżkowało:

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSD.nddM30Polska stopa bezrobocia zgodnie z prognozami wyniosła w styczniu 10,3%. Niewielki wzrost (o 0,5 pp) jest zrozumiały, czynniki sezonowe jak dość mroźna w styczniu zima zatrzymały wciąż aktywne budowy co przełożyło się na wzrost liczby osób pozostających bez pracy. EUR/PLN wciąż na wsparciu w okolicy 4,36:

EURPLN.nddDailyO 11:00 swoją przemowę rozpoczął gubernator BoE, Mark Carney. Odmówił jednak komentarza na temat decyzji o referendum w sprawie Brexitu zauważając jednocześnie, że ruchy GBP względem walut G10 stały się znacznie czystsze (łatwiejsze do prognozowania?) po ogłoszeniu wspomnianej decyzji. Carney skupił się przede wszystkim na sytuacji brytyjskich banków, których akcje zostały dość poważnie przecenione, indeks Financials londyńskiej giełdy znajduje się na poziomie 106,7 punktów:

chartCo jeszcze w kalendarzu?

chartNajważniejsze publikacje ze Stanów dopiero o 16:00. Wczoraj Biały Dom opublikował raport dotyczący całokształtu amerykańskiej gospodarki, dobrym pytaniem pozostaje czy za wzrostem zatrudnienia podąży również sprzedaż domów oraz zaufanie konsumenckie?

Silne i słabe aktywa finansowe:

Rynek walutowy:

SILNE: AUD,NZD

SŁABE: GBP, EUR

Parkiety giełdowe:

  • DAX -0,92%
  • FTSE250 -0,05%
  • CAC40 -0,26%
  • IBEX35 -0,38%
  • WIG20 -0,49%

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Trend wzrostowy na EURUSD zatrzymał się na linii (5/8) 1.1350, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ rzadko się zdarza, aby poziom ten był za pierwszym razem pokonany. Ważnym faktem jest, że 3 lutego nastąpiło także wybicie górą z trójkąta symetrycznego…

eurusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here