Spojrzenie makroekonomiczne
W nocy pojawiły się wyniki chińskiej inflacji – podobnie jak wczorajsze CPI brytyjskie, tutaj również rynek mógł czuć się zawiedziony. Inflacja konsumencka m/m wyniosła 0.1% (poprzednio 0.5%), natomiast r/r uplasowała się na poziomie 1.6% (2.0%).
Jeżeli chodzi o dane publikowane do południa, to najistotniejsze z nich były z pewnością wskaźniki raportu z rynku pracy UK. Zmiana ilości bezrobotnych na niskich poziomach (+4,6 tysięcy), w górę natomiast średnie zarobki z uwzględnieniem bonusów (3.0%). Stopa bezrobocia osuwa się w stosunku do wcześniejszych publikacji (5.4% vs 5.5% poprzednio). GBP/USD zareagował na dane wzrostami w zakresie około 80 pipsów. Dla Banku Anglii jest to bowiem bardzo dobra wiadomość przybliżająca nas do podwyżek stóp procentowych.
Przed 12:00 pojawiły się jeszcze informacje o europejskiej produkcji przemysłowej r/r – 0.9% vs 1.9% poprzednio oraz rezultaty ankiet ZEW dla Szwajcarii (18.30pkt., poprzednio 9.70).
Do kalendarza makro powrócimy o godzinie 14:30 – wtedy USA publikuje PPI oraz najważniejszy odczyt dzisiejszej sesji, a mianowicie rezultaty sprzedaży detalicznej. Na koniec środowej sesji (20:00) amerykańska Beżowa Książka podsumowująca sytuację gospodarczą w kilkunastu regionalnych okręgach FEDu.
ZDOBĄDŹ MILION ZŁ W ZARZĄDZANIE NA RACHUNEK HANDLOWY ALBO ODJEDŹ BMW I8 O WARTOŚCI 600TYS.
Silne i słabe aktywa finansowe
NZD od samego rana najsilniejsza parą sesji. Po publikacji brytyjskiego raportu z rynku pracy dobrze radzi sobie również funt szterling (tracący jedynie w stosunku do Kiwi). Najsłabszą parą sesji pozostaje AUD, na którym nadal trwa korekta. Większość par walutowych jednak na niskiej zmienności.
SILNE: NZD, GBP
SŁABE: AUD
Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut
Propozycje wybranych analiz
Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:
- AUD/NZD – wybicie poziomu wsparcia
- Sygnał sprzedaży srebra – koniec korekty wzrostowej?
- Analiza Ichimoku AUDUSD, NZDUSD 14 październik 2015
Przedwczoraj pisałem o podejściu pary NZD/USD do strefy oporu, w której powinniśmy szukać okazji sprzedażowych. We wtorek wydawać się mogło, że ruchy podażowe powinny się aktywować, dzisiejsza sesja jednak przynosi ponowne odwrócenie wewnątrz strefy. Nadal poszukujemy więc sygnałów na wykresach H4, H1 (oraz D1) licząc na odbicie spadkowe od wspomnianej strefy.
Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.