Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Dzisiejszego ranka (05:00 naszego czasu) Bank Japonii poinformował o utrzymaniu dotychczasowych narzędzi polityki monetarnej i braku zmian w stopach procentowych. Chociaż rynek spodziewał się takiego scenariusza, to potencjalne obawy dotyczące możliwości poszerzenia programu QQE (luzowania ilościowego i jakościowego) spowodowały, że dzisiejsze podsumowanie posiedzenia zostało pozytywnie odebrane przez inwestorów i wpłynęło na wzrosty JPY. Więcej na temat dzisiejszego BoJ event przeczytać można w podsumowaniu dostępnym tutaj.

PROMOCJA “PODWAJAMY” – DODATKOWE 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH NA HANDEL!

O godzinie 10:30 poznaliśmy wyniki CPI Wielkiej Brytanii. Odczyty pokryły się z konsensusem, w związku z czym na GBP nie uaktywniły się silniejsze ruchy. CPI m/m 0.2% (poprzednio -0.2%), natomiast w ujęciu r/r ponownie widoczne spowolnienie do 0.0% (z 0.1%) – Bank Anglii ostrzegał jednak, że indeks cen konsumenckich może utrzymywać się w okolicach zera.

Fatalnie wypadły natomiast sondaże ZEW publikowane o godzinie 11:00, podsumowujące opinię konsumentów na temat sytuacji gospodarczej. W przypadku Niemiec indeks spadł do 12.10 (prognoza 18.40, poprzednio 25.00), w strefie euro natomiast do 33.30 (prognoza 42.10, poprzednio 47.60).

Ostatnia informacja dzisiejszej sesji napłynie z USA i będzie dotyczyła produkcji przemysłowej (14:30). Konsensu zakłada ujemną dynamikę m/m na poziomie -0.2% (poprzednio przyrost 0.6%).

Silne i słabe aktywa finansowe

Rynek wygląda w tym momencie bardzo płasko – wartości głównych par walutowych w stosunku do cen wczorajszego zamknięcia wahają się o zaledwie 0.1-0.2%. Atrakcyjnie na tym tyle wypada japoński jen, który dzięki dzisiejszemu posiedzeniu BoJ zyskuje do wszystkich majorsów około 0,6p.p.

SILNE: JPY

SŁABE: –

Brak zmienności doskonale obrazuje poniższy screen:

waluty 15.09

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

EURJPYDaily

Zniesienia Fibonacciego, które według wielu inwestorów „nie działają”, znowu sprawdzają się na rzeczywistym rynku. Cena EUR/JPY od początku lipca walczy z 38.2% ruchu spadkowego listopad 2014 – kwiecień 2015. Dzisiaj presja podaży jest jednak zdecydowanie silniejsza –wtorek otwarł się bowiem poniżej 200-dniowej średniej kroczącej (200EMA). Okolice 135.20 dalej (Fibo 38.2) dalej bronią parę przed silniejszymi spadkami – warto jednak obserwować rozwój sytuacji. Na wykresie H1 (intraday), widać wyraźne spłaszczenie na wysokości wspomnianego obszaru Fibonacciego (notowania przykleiły się do niego i od trzeciej godziny przesuwają się płasko).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here