Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Do tej pory poznaliśmy jedynie podsumowanie posiedzenia Banku Japonii. Na rynku pojawiło się parę sprzecznych informacji, a sama decyzja początkowo okazała się dużym zaskoczeniem. W efekcie na japońskim jenie obserwowaliśmy bardzo silne ruchy. Szczegóły znajdziecie jednak w porannym komentarzu makro.

dane 18.12

Kolejne dane napłyną dopiero o 14:30 z Kanady – poznamy wtedy sprzedaż hurtowników oraz inflacje CPI w ujęciu Banku Kanady oraz Statistics Canada. Na zakończenie dnia 15:45 – indeks PMI dla usług według Markit i występ szefa FED Richmond, Jeffreya Lackera o 18:30.

Silne i słabe aktywa finansowe

Sytuacja na rynku walut jest w tym momencie niezwykle ciekawa. Na wszystkich walutach G8 zmienność jest praktycznie zerowa. Jedyne silne ruchy obserwowane są na japońskim jenie, który zyskuje w przedziale od 0,7 do 0,9 procenta na długości całej tablicy zleceń.

waluty 123

SILNE: JPY
SŁABE: –

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

USDJPYH4 18.12

Zamieszanie związane z bankiem Japonii wywołało dzisiaj ruchy na USD/JPY w dwie przeciwne strony o łącznym zasięgu ponad 250 pipsów. Ostatecznie jednak JPY umacnia się w stosunku do dolara. Cena będzie opadała w kierunku wsparcia 121.37, a następnie okolic okrągłego poziomu 121.00, który pokrywa się dodatkowo z poziomem 50% Fibonacciego (wzrosty październikowo-listopadowe).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here