Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Posiedzenie ECB  – Mario Draghi przygotował wczoraj rynek do poszerzenia programu QE. Zapowiedziano również, że od teraz ECB będzie mógł skupować do 33% wszystkich obligacji krajów strefy euro w ramach luzowania ilościowego (do tej pory było to 25%). W efekcie niemieckie papiery dłużne poszybowały w górę, EUR osunęło się natomiast na głównych walutach o co najmniej 100 pipsów. ECB podkreślał również, że inflacja HICP w najbliższych miesiącach może utrzymywać się na ujemnym poziomie – z powodu sytuacji na rynku ropy oraz chińskiego spowolnienia.

ŚLEDŹ DZISIEJSZĄ PUBLIKACJĘ FNP NA KANALE RYNKI NA ŻYWO!

NFP o 14:30 – kalendarz nie obfituje dzisiaj w istotne dane makroekonomiczne i na pierwszy rzut oka można zrobić sobie przyspieszony urlop. O 14:30 pojawi się jednak raport z amerykańskiego rynku pracy, a wraz z nim dane dotyczące zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP). Dokładną definicję NFP znajdziesz w słowniku makro, prognozy przed publikacją natomiast tutaj. Rynkowy konsensus zakłada wynik na poziomie 217 tysięcy (średnia tegoroczna 215 tysięcy). Zdaniem analityków sam wynik NFP nie jest jednak tak istotny w obliczu zbliżających się podwyżek stóp procentowych FED (sierpień i tak z zasady generuje słabsze wyniki), jak dynamika wzrostu zarobków – utrzymująca się na praktycznie niezmiennych poziomach od 2010 roku.

Silne i słabe aktywa finansowe

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych zdecydowanym liderem wśród walut G8 jest japoński jen. Zyskuje nieprzerwanie w stosunku do wszystkich najważniejszych walut – najsilniejsza dynamika widoczna w stosunku do NZD (+1.1%). Najsilniej tracą właśnie Antypody – kolejny dzień spadków na dolarze australijskim, do którego dołącza również dolar nowozelandzki. Pozostałe majorsy dosyć niemrawo.

SILNE: JPY, EUR

SŁABE: AUD, NZD

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

NZDJPYH1 09.04

24 sierpnia na wykresie NZD/JPY H1 rozrysowała się bardzo długa świeca – po chwilowym tąpnięciu cena jednak cofnęła i od tego czasu porusza się w ruchu bocznym. Początkowo silnym oporem okazał się punkt otwarcia świecy z bardzo długim czarnym knotem na wysokości 78.575. Po pięciu nieudanych próbach przebicia miejsce miało ostatecznie pokonanie wsparcia (obecnie oporu) w okolicach 76.859. Dalsze spadki blokowane są obecnie przez 61.8% zniesienia świecy z 24 sierpnia. Pokonanie tego obszaru otworzy drogę w kierunku kolejnych potencjalnych targetów – w roli których świetnie sprawdza się kolejne poziomy Fibo. Jeżeli cena myśli o silniejszej korekcie, to najpierw konieczne będzie wybicie powyżej 78.575.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here