Naga MarketsEmployers Post Most Job Openings In Four Years In JuneWiększość par powiązanych z dolarem konsoliduje przed zaplanowanym na godzinę 14:30 raporcie dotyczącym zmiany poziomu zatrudnienia na rynku pozarolniczym. Wyjątkiem jest EUR/USD, które na kwadrans przed południem ponownie atakuje poziom 1,1400. Popularne payrollsy, to jedne z najważniejszych danych dla USD – nic więc dziwnego, że wszyscy siedzą jak na szpilkach. Co jeszcze wydarzyło się przed południem?


Przede wszystkim poznaliśmy wyniki europejskich PMI. Wyższe odczyty w marcu zanotowały Szwajcaria (53,2), Włoch (53,5), Niemcy (50,7) oraz całościowo strefa euro (51,6). Na fali tych wskaźników EUR/USD powoli, jednak nieubłaganie zmierzało cały poranek w stronę wczorajszych szczytów i w tym momencie znajduje się już na prawdę blisko nich:

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSDM30Pozostałe główne pary walutowe raczej konsolidują. Liderem wydaje się być USD/CAD, które od rana porusza się w zakresie rzędu 30 pips:

USDCADM30

Na co jeszcze czekamy?

Payrollsy… przede wszystkim na payrollsy. Prognozowana zmiana zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym ma wynieść w marcu 205 tys. (poprzednio 242 tys.) Część raportu dotycząca zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym wskazuje na potencjalny wzrost o 197 tys. (poprzednio 230 tys.). Konsensus rynkowy w sprawie wysokości stopy bezrobocia zakłada brak zmian (nadal 4,9%). Jeśli uważasz, że podane wartości NFP są błędne, spróbuj sił w konkursie XM, gdzie do wygrania jest 1000 USD środków handlowych.

źródło: www.macronext.pl
źródło: www.macronext.pl

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: EUR, CHF
SŁABE: CAD, GBP

Przechwytywanie

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Podobnie jak wiele innych par w zakończonym właśnie miesiącu, GBP/USD (Kabel) był jedną z trudniejszych w rozgryzieniu. W momencie gdy Justin Bennett spodziewał się kontynuacji wzrostów po ruchach obserwowanych do 17 marca, od tego momentu notowania waloru osunęły się o ponad 370 pipsów w przeciągu zaledwie kilku sesji… Czytaj dalej

Opisy strzałek (od góry): 1 – zasięg formacji (po potwierdzeniu), 2 – opór, 3 – linia szyi, 4 – odwrócona formacja głowy z ramionami czy zaledwie konsolidacja?
Opisy strzałek (od góry): 1 – zasięg formacji (po potwierdzeniu), 2 – opór, 3 – linia szyi, 4 – odwrócona formacja głowy z ramionami czy zaledwie konsolidacja?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD/PLN – kontynuacja spadków
Następny artykułNFP w liczbach – czego możemy się spodziewać?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here