Większość par powiązanych z dolarem konsoliduje przed zaplanowanym na godzinę 14:30 raporcie dotyczącym zmiany poziomu zatrudnienia na rynku pozarolniczym. Wyjątkiem jest EUR/USD, które na kwadrans przed południem ponownie atakuje poziom 1,1400. Popularne payrollsy, to jedne z najważniejszych danych dla USD – nic więc dziwnego, że wszyscy siedzą jak na szpilkach. Co jeszcze wydarzyło się przed południem?
Przede wszystkim poznaliśmy wyniki europejskich PMI. Wyższe odczyty w marcu zanotowały Szwajcaria (53,2), Włoch (53,5), Niemcy (50,7) oraz całościowo strefa euro (51,6). Na fali tych wskaźników EUR/USD powoli, jednak nieubłaganie zmierzało cały poranek w stronę wczorajszych szczytów i w tym momencie znajduje się już na prawdę blisko nich:
Pozostałe główne pary walutowe raczej konsolidują. Liderem wydaje się być USD/CAD, które od rana porusza się w zakresie rzędu 30 pips:
Na co jeszcze czekamy?
Payrollsy… przede wszystkim na payrollsy. Prognozowana zmiana zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym ma wynieść w marcu 205 tys. (poprzednio 242 tys.) Część raportu dotycząca zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym wskazuje na potencjalny wzrost o 197 tys. (poprzednio 230 tys.). Konsensus rynkowy w sprawie wysokości stopy bezrobocia zakłada brak zmian (nadal 4,9%). Jeśli uważasz, że podane wartości NFP są błędne, spróbuj sił w konkursie XM, gdzie do wygrania jest 1000 USD środków handlowych.

Silne i słabe aktywa finansowe:
SILNE: EUR, CHF
SŁABE: CAD, GBP
Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut
Proponowane analizy:
- USD/PLN – kontynuacja spadków
- AUDUSD – najwyżej od lipca 2015 roku
- NFP potwierdzi 730-pipsową formację na GBP/USD?
Podobnie jak wiele innych par w zakończonym właśnie miesiącu, GBP/USD (Kabel) był jedną z trudniejszych w rozgryzieniu. W momencie gdy Justin Bennett spodziewał się kontynuacji wzrostów po ruchach obserwowanych do 17 marca, od tego momentu notowania waloru osunęły się o ponad 370 pipsów w przeciągu zaledwie kilku sesji… Czytaj dalej
