Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

O godzinie 10:30 poznaliśmy wyniki brytyjskiego PKB – okazały się gorsze od prognoz (0,5% kw/kw, prognoza 0.6%, poprzednio 0,7% oraz 2,3% r/r, prognoza 2,4%, poprzednio 2,4%). W efekcie Kabel osuwał się o prawie 5 pispów testując wsparcie na wysokości 1.5300.

Te artykuły również Cię zainteresują
Polski rynek żyje oczywiście wynikami wyborów – więcej na ten temat pisałem w porannym komentarzu makroekonomicznym. Rzecznik prasowy PiS potwierdził również, że Beata Szydło zostanie premierem nowotworzonego rządu.

Jeżeli chodzi o dane, które pojawią się w godzinach popołudniowych to czekamy jeszcze na trzy odczyty – wszystkie ze Stanków Zjednoczonych. Kolejno będą to zamówienia na dobra trwałego użytku (13:30), PMI usługowe Markit (14:45) oraz zaufanie konsumentów (15:00).

Zarejestruj się w Promocji HotForex Poland i odbierz wyjątkowe nagrody

Silne i słabe aktywa finansowe

W godzinach przedpołudniowych na rynkach utrzymuje się raczej niska zmienność. Obraz ten zaburza jedynie japoński jen, na którym widzimy bardzo silne ruchy wzrostowe oraz frank szwajcarski tracących od samego rana w przedziale od 0,4% do aż 1.3%.

SILNE: JPY

SŁABE: CHF

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

CHFJPYH4 27.10

Silne ruchy na parach z frankiem szwajcarskim mogą być wywołane interwencją SNB na otwartym rynku. Dwie pary walutowe z frankiem opisywał już Łukasz Nowacki – USD/CHF oraz EUR/CHF. W związku z tym osobiście skupię się na CHF/JPY, która jest najbardziej zmienną parą z frankiem w stosunku do kwotowań wczorajszego zamknięcia. Para pokonała w tym tygodniu 61,8% zniesienia dynamicznych wzrostów wywołanych przez decyzję SNB z 15 stycznia 2015 roku (odnośnie porzucenia sztywnego kursu 1.20 na EUR/CHF). Dzisiaj natomiast notowania zmierzają w kierunku wsparcia 122.25 wyznaczanego na lutowych i kwietniowych dołkach (poziom został w tym roku pokonany jednokrotnie i to na czas niespełna dwóch tygodni. Poziom ma więc duże znaczenie dla pary, dlatego w jego okolicach warto szukać sygnałów korekty (ostatnich dynamicznych osunięć).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here