Spojrzenie makroekonomiczne
Wczorajsze odczyty amerykańskiej inflacji CPI zawiodły i uplasowała się na poziomie zera. O godzinie 11:00 pojawiła się natomiast publikacja inflacji konsumenckiej w strefie euro. Wyniki wyglądały następująco:
Te artykuły również Cię zainteresują
- Inflacja bazowa HICP m/m – poprzednio 0,3%, prognoza 0,5%, odczyt 0,4%
- Inflacja HICP m/m – poprzednio 0,0%, prognoza 0,2%, odczyt 0,2%
- Inflacja bazowa HICP r/r – poprzednio 0,9%, prognoza 0,9%, odczyt 0,8%
- Inflacja HICP r/r – poprzednio 0,1%, prognoza -0.1%, odczyt -0,1%
EUR nie odpowiedziało silniejszymi ruchami na przedpołudniowe dane. Tuż po publikacji EUR/USD wzrosło nieznacznie o niespełna 10 pipsów. Ruch na EUR/GBP praktycznie niezauważalny.
ZDOBĄDŹ MILION ZŁ W ZARZĄDZANIE NA RACHUNEK HANDLOWY ALBO ODJEDŹ BMW I8 O WARTOŚCI 600TYS.
Dzisiaj w kalendarzu czeka nas jeszcze publikacja wskaźników polskiej inflacji bazowej oraz danych z polskiego rynku pracy (14:00). Przed rozpoczęciem weekendu warto spojrzeć również w kalendarzy amerykański:
- 15:15 – produkcja przemysłowa m/m – poprzednio -0.4%, prognoza -0.2%
- 15:15 – wykorzystanie mocy produkcyjnych – poprzednio 77.6%, prognoza 77.4%
- 16:00 – indeks zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan – poprzednio 87,2, prognoza 88,5
Silne i słabe aktywa finansowe
W godzinach przedpołudniowych większość walut G8 porusza się raczej płasko – szczególnie w porównaniu do zmienności obserwowanej w czwartek i środę. Najsilniej tracą Antypody (AUD oraz NZD). „Wygranym” sesji jest jak na razie dolar amerykański, który zyskuje w stosunku do wszystkich walut.
SILNE: USD
SŁABE: AUD, NZD
Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut
Propozycje wybranych analiz
Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:
- Analiza Ichimoku GBPUSD, GBPJPY, AUDUSD 16 październik 2015
- Niedźwiedzie w opresji na srebrze [WIDEO]
- S&P500 i DOW na najwyższych poziomach od sierpnia!
Jedną z najbardziej zmiennych par dzisiejszej sesji jest AUD/USD (-0.7%). Czwartek przyniósł wyraźne niezdecydowanie i równowagę pomiędzy bykami oraz niedźwiedziami – cena testowała zarówno wsparcie 0.7280, jak i strefę oporu 0.7370 (połączoną z 38,2% zniesienia majowego trendu spadkowego). Ostatecznie zamknięcie miało miejsce w niedużej odległości od ceny otwarcia. Dzisiaj przewagę jak na razie posiadają byki, które ponownie testują wsparcie na wysokości wrześniowych maksimów (cena tak naprawdę od sześciu sesji porusza się jednak w zakresie konsolidacji 0.73880-0.71975). Dopiero jej opuszczenie pozwoli określić dalszy kierunek (chociaż wyjście dołem będzie korzystniejsze, pokrywa się bowiem z długoterminowym trendem).
Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.