Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuW oczekiwaniu na kolejne dane makroekonomiczne z Stanów Zjednoczonych oraz jutrzejsze FOMC dolar jakby nieco tracił grunt. Wykorzystuje to brytyjski funt, który od dzisiejszego poranka wzrósł o około 75 pips względem USD.


O 10:30 byliśmy świadkami jedynych, jak na razie ważnych danych w tym dniu – danych dotyczących zaakceptowanych wniosków o kredyt hipoteczny wg BBA. Mimo spadku liczby wniosków GBP/USD mocno piął się do góry, doprowadzając w końcu do testu zeszłorocznego minimum w okolicy 1,4565:

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPUSDWeeklyRzut oka na wykres godzinowy:

GBPUSDH1Wszystko wskazuje na to, że słowna pomoc prezydenta Obamy działa…

Dowiedzieliśmy się również o możliwym wystąpieniu prezesa EBC, Mario Draghiego przed niemieckimi parlamentarzystami. Draghi miałby tłumaczyć się z ekspansywnej polityki banku i ultra niskich stóp procentowych. O doniesieniach agencji Reuters informowaliśmy poprzez nasz profil na Twitterze:

Na co jeszcze czekamy?

Przede wszystkim na dane z Ameryki. O 14:30 zostanie opublikowany raport na temat bazowych zamówień na środki trwałe w amerykańskich przedsiębiorstwach. O godzinie 14:55 podczas spotkania zorganizowanego przez Investment Industry Association of Canada oraz Securities Industry and Financial Markets Association w Nowym Jorku będzie przemawiał prezes Bank of Canada, Stephen Polloz.

O 15:45 opublikowany zostaną szacunkowe wartości zbiorczego wskaźnika Markit PMI dla Stanów, a kwadrans później – wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board. O 22:35 jak co tydzień, informacja API dotycząca amerykańskich zapasów ropy naftowej.

Silne i słabe aktywa finansowe

SILNE: GBP, JPY
SŁABE: USD, CAD, CHF

chartOdbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Kurs pary walutowej EUR/AUD poruszał się nad linią trendu wzrostowego od ubiegłego czwartku po czym dotarł do oporu 1.4620. Tu pojawiła się długa świeca podażowa, która odbiła od oporu i przełamała linię trendu wzrostowego. Wydaje się zatem, że kierunek na najbliższy czas będzie spadkowy, do rozważenia pozostaje w takiej sytuacji… Czytaj dalej

2604-EURAUDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/AUD – kierunek południe?
Następny artykułZamówienia na środki trwałe. Prognoza SEB
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here