Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Od porannego komentarza makro, w którym podsumowywałem wydarzenia wtorkowe oraz dane czekające nas w trakcie środowej sesji na rynek przybyły nowe informacje z brytyjskiego rynku zatrudnienia.

Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii zanotowała spadek z 5.2% do 5.1%, wnioski o zasiłek dla bezrobotnych również zmalały o 4,3tys (prognoza mówiła o wzroście o 2,5tys). W efekcie na GBP/USD widzieliśmy silną reakcję popytową na poziomie nowych dołków. Świeca godzina posiadała zasięg 60 pipsów. Cały czas znajdujemy się jednak pod istotnym oporem (jeszcze wczoraj wsparciem) 1.4200.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najważniejsze wydarzenie sesji to niewątpliwie posiedzenie Banku Kanady (BoC), które zostanie podsumowane o godzinie 16:00 (godzinę później odbędzie się konferencja prasowa). Chociaż większość analityków prognozuje utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie, to kilkunastu ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga liczy na kolejne cięcie.

Silne i słabe aktywa finansowe

Po kolejnych osunięciach ropy i ujemnych wynikach chińskiej giełdy nikogo nie powinno dziwić, że AUD znowu opada, a japoński jen wzrasta. Właśnie te waluty ruszają się w środowe przedpołudnie najsilniej:

SILNE: JPY
SŁABE: AUD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

GBPUSDH11

Nawet korzystne dane z brytyjskiego rynku pracy, nie są w stanie podreperować spadkowych tendencji na funcie. Wtorkowe dynamiczne przebicie 1.42 oraz skuteczny re-test poziomu od dołu był jasnym sygnałem, że niedźwiedzie chcą zepchać cenę zdecydowanie niżej. Jak na razie spadki zostały ograniczone przez krótkoterminową strefę oporu 1.4136-1.4124, jednak w przeciągu kolejnych tygodni powinniśmy widzieć ruchu zmierzające do istotnego psychologicznie obszaru 1.40. Obecnie funt szterling dotykał poziomów, które ostatni raz obserwowaliśmy w 2008 roku, podczas silnych spadków recesyjnych.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here