Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Październikowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego nie przyniosło zmian w polityce monetarnej, jednak ekstremalnie silnie gołębia retoryka Mario Draghi’ego zepchała notowania euro i obligacji w dół (wspomagając rynek akcji). Więcej na ten temat we wczorajszym podsumowaniu i dzisiejszym komentarzu makro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Konkurs o milion PLN – odbierz darmowy ebook ze strategiami konkursowymi!

Piątkowa sesja spokojna, upływa głównie pod hasłem PMI Markiet. Wyniki we Francji oraz całej strefie euro jak najbardziej zadowalające – PMI przemysłowe kolejno 50.70 (prognoza 50.20) oraz 52.00 (prognoza 51.80). Jedynie w Niemczech delikatne osunięcia w stosunku do projekcji – 51.60 (prognoza 51.70). Markit opublikuje dzisiaj jeszcze jeden wskaźnik – a mianowicie dla USA (prognoza 52.80, poprzednio 53.10).

O godzinie 14:30 czekają nas niezwykle ważne odczyty dla dolara kanadyjskiego, a mianowicie wyniki lokalnego CPI (własną publikację podaje Statistics Canada, własną również Bank of Canada). Zakładane są kolejne osunięcia inflacji konsumenckiej – wskaźnik CPI m/m ma uplasować się poniżej zera.

Na sam koniec przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę przestawiać będziemy swoje zegarki o jedną godzinę do tyłu. Wskazówki zegarów zostaną cofnięte z godziny trzeciej na godzinę drugą – dzięki temu każdy będzie mógł pospać trochę dłużej. O całe 60 minut wydłuży się jednak okres ciszy wyborczej.

Silne i słabe aktywa finansowe

Piątkowe przedpołudnie na rynkach rozpoczynamy od silnych wzrostów dolara australijskiego (w przedziale 0.3-0.8% w stosunku do pozostałych majorsów) oraz dolara nowozelandzkiego. Po przeciwległej stronie rynku natomiast o dziwo nie EUR (które praktycznie stoi w miejscu), a USD.

SILNE: NZD, AUD

SŁABE: USD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

GBPAUDH1 23.10

Notowania na wykresie GBP/AUD daily w tym tygodniu nie potrafiły poradzić sobie z oporem wyznaczanym przez dołek sierpniowy (2.1390), który pokrywa się z 38,2% zniesienia impulsu spadkowego lipiec-wrzesień. Wczorajsza szpulka dzienna na wysokości wspomnianej strefy doprowadziła dzisiaj do silniejszych osunięć. Cena testowała istotny poziom wsparcia, jak na razie jednak zawróciła powyżej. Mowa tutaj o strefie, w której pokrywają się dwa zniesienia 23,6% – pierwsze z nich to wspomniany przed chwilą ruch lipiec-wrzesień, drugie dotyczy natomiast impulsu wzrostowego obserwowanego od końca zeszłego roku aż do tegorocznych wakacji. Na wykresie H1 GBPAUD jak na razie widzimy sygnał do kupna na wysokości wspomnianego wsparcia (ruch wzrostowy jest zgodny z głównym trendem).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here