Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805

Spojrzenie makroekonomiczne

Za nami “Super Czwartek” w wykonaniu Banku Anglii – bardziej jednak pasowałoby do niego określenie “Depresyjny Czwarte”. Szereg dokumentów opublikowanych przez BoE pokazał raczej niemrawe prognozy przyszłego kształtowania się inflacji oraz wzrostu gospodarczego. W efekcie Bank Anglii przesuwa w czasie swoje prognozy wzrostu stóp procentowych – w rzeczywistości oznacza to, że na podwyżkę stóp w Q1 2016r. nie ma co liczyć. Podsumowanie całego posiedzenia dostępne tutaj.

Te artykuły również Cię zainteresują
W nocy byliśmy świadkami posiedzenia Banku Rezerw Australii – w jego trakcie nie zapadły żadne decyzje polityczne, jednak ogólny wydźwięk był dosyć gołębi. Na dolarze australijskim nie widzieliśmy silniejszych ruchów, a w trakcie sesji europejskiej zaczął silnie wzrastać.

Do tej pory poznaliśmy wyniki produkcji przemysłowej w Niemczech (-1.1%, prognoza 0,5%, poprzednio -1.2%) oraz produkcji przemysłowej i wytwórczej w Wielkiej Brytanii razem z bilansem handlowym. Rezultaty wypadły raczej powyżej prognoz, jednak cały czas zawodzi produkcja przemysłowa – m/m -0.2%, prognoza -0.1%, poprzednio 1.0%. Wywołało to kolejną falę deprecjacji na funcie szterlingu, którą obserwowaliśmy również dzisiaj w nocy.

Najważniejszym wydarzeniem sesji pozostaje jednak nadal amerykański raport z rynku pracy o godzinie 14:30. Prognozy z nim związane znaleźć można w porannym komentarzu makro oraz osobnym tekście również mojego autorstwa. Tak wygląda to natomiast w kalendarzu makro:

nfp

Silne i słabe aktywa finansowe

GBP nadal nie może pozbierać się po wczorajszej silnej wyprzedaży. Najlepiej radzi sobie natomiast dolar australijski. Pozostała część majorsów niejako „uśpiona” – widać wyraźne oczekiwanie na odczyty NFP.

SILNE: AUD
SŁABE: GBP

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

GBPUSDH4

W piątek na GBP/USD widać kolejną falę wyprzedaży. Cena przystopowała na trzy świece H4, jednak obecnie znowu dynamiczniej się osuwa do kolejnego poziomu wsparcia. Jeżeli zostanie pokonany, spadki mogą dojść nawet do dołków wrześniowych na wysokości 1.5100 (brakuje do nich obecnie 50 pipsów). Silny raport NFP na pewno wywoła kolejne osunięcia.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Jak najbardziej racja – jednak za “słabą” “silną” walutę w tym zestawieniu uznaję taką, która w sstosunku do cen zamknięcia sesji poprzedniej traci na wszystkich parach walut G8 – czyli USD jest słaby jeżeli traci jednocześnie do EUR, AUD, NZD, JPY, CHF, CAD, GBP 🙂

  2. Nie sądzę aby poprawne było określenie jakiejkolwiek waluty jako silnej czy słabej z uwagi na to że operacje są wykonywane na crossach ( parach walutowych) także wiec jest to stosunek i nie jest on równomierny dla każdej pary. Za bardzo nieprecyzyjna opinia wedlug mnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here