Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Dzisiejsze przedpołudnie przyniosło istotne odczyty z brytyjskiego rynku pracy. Spadek stopy bezrobocia do 5.5% (z 5.6%) oraz wyraźny wzrost średnich zarobków z uwzględnieniem dodatkowych bonusów (2.9% vs 2.5% prognoza vs 2.4% poprzednio – po rewizji w dół). Reakcja na GBP/USD była natychmiastowa – funt szterling obecnie zyskuje już ponad 100 pipsów od godziny 10:30.

Te artykuły również Cię zainteresują
O 11:00 pojawiły się dane dotyczące inflacji konsumenckiej w strefie EUR. Wynik nie był jednak tak korzystny jak w przypadku brytyjskiego rynku pracy. CPI bazowe r/r spadło do 0.9% (prognoza 1.0%, poprzednio 1.0%), CPI m/m natomiast na poziomie 0.0% (poprzednio -0.6%).

Dzisiaj czeka nas jeszcze kilka istotnych odczytów z USA – między innymi CPI (r/r z wykluczeniem żywności i energii prognozowane na poziomie 1.9%). Następnie indeks rynku mieszkaniowego NAHB oraz zmiana zapasów ropy EIA. Po tych publikacjach rynek skupi się już praktycznie całkowicie na jutrzejszym podsumowaniu posiedzenia FOMC (czwartek, 17 września, godzina 20:00).

PROMOCJA “PODWAJAMY” – DODATKOWE 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH NA HANDEL!

Silne i słabe aktywa finansowe

GBP w tym momencie to najsilniejsza waluta sesji – wszystko za sprawą korzystnych danych z rynku pracy. Najwięcej traci natomiast EUR – tutaj jest to spowodowane wspomnianymi wcześniej publikacjami CPI, które okazały się gorsze od prognoz.

SILNE: GBP, AUD

SŁABE: EUR, NZD

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

EURGBPH4.png 16.09

Silne dane dla GBP i słabe dla EUR spowodowały silniejsze osunięcia na parze krzyżowej EUR/GBP. Notowania cały czas znajdują się jednak w zakresie konsolidacji, którą obserwujemy od końca sierpnia. Sygnałem powrotu silniejszych osunięć będzie niewątpliwie pokonanie strefy wsparcia rysowanej tuż pod 0.72570 (wspieranej dodatkowo od dołu średnią ruchomą 200EMA oraz 50% zniesienia krótkoterminowego, sierpniowego impulsu wzrostów). W szerszym ujęciu trend jest wyraźnie spadkowy dlatego pokonanie wspomnianej strefy wsparcia i jej re-test od dołu wyraźnie zasygnalizuje chęć powrotu niedźwiedzi na rynek.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here