Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Amerykanie oraz Kanadyjczycy obchodzą dzisiaj Święto Pracy, w związku z czym USA jest wyłączone dzisiaj z handlu – z każdą godziną obroty oraz zmienność powinny spadać, dlatego czeka nas spokojny dzień (więcej o genezie Labor Day oraz zmienności EUR/USD w tym okresie tutaj).

W kalendarzu praktycznie same publikacje o małym znaczeniu dla rynku. O godzinie 08:00 poznaliśmy wyniki produkcji przemysłowej w Niemczech. O ile wynik r/r okazał się pozytywny (0.5% vs 0.3% prognoza), to w ujęciu m/m poniżej oczekiwań (0.7% vs 1.0% prognoza). Co więcej, rezultaty z zeszłego miesiąca również zostały zrewidowane w dół.

SZKOLENIA Z COMPARIC W TYM TYGODNIU – DARMOWE WEBINARY ORAZ ZAPISY NA SEMINARIA

O 10:30 publikowano natomiast wartość indeksu Sentix za wrzesień dla strefy euro (odczyt 13,6, prognoza 16,2, poprzednio 18,4). Rezultat nie należał więc do najbardziej korzystnych, indeks nie ma jednak bardzo silnego znaczenia rynkowego i nie przełożył się na deprecjację EUR. Sam indeks bada oczekiwania inwestorów finansowych i bierze pod uwagę rynek akcji w Europie, w USA, rynek obligacji, główne pary walutowe, ropę naftową oraz złoto.

W Azji kolejne spadki, jednak w Europie jak na razie nikt się tym zbytnio nie przejął. Wszystko wskazuje na to, że sesja już do końca dnia będzie bardzo spokojna.

Silne i słabe aktywa finansowe

EUR i USD bez wyraźniejszej zmienności w porównaniu do cen piątkowego zamknięcia. Najsilniej zyskuje funt – korzystając z małej aktywności na dolarze. Bardzo silnie – z resztą kolejną sesję z rzędu – traci dolar nowozelandzki (w stosunku do wszystkich walut).

SILNE: GBP, AUD

SŁABE: NZD, JPY

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

GBPNZDH4.png 07.09

GBP/NZD w godzinach przedpołudniowych było najsilniej trendującą parą (+0.9% w stosunku do piątkowych cen zamknięcia). Notowania pokonały lokalny opór na wysokości 2.430 wyznaczany nie tylko przez poziom horyzontalny ale również 50% zniesienia impulsu wzrostowego, który chwilowo wywindował cenę praktycznie pod 2.520. Jako, że trend na wykresie o wyższym interwale (D1) jest wyraźnie wzrostowy warto na interwałach H4 oraz H1 szukać reakcji podaży w postaci re-testu od góry i sygnału zakupu w okolicach obecnego wsparcia (wcześniej oporu).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here