Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuPokłosie wczorajszego oświadczenia FOMC oraz kropek sprawia, że dziś najsłabszą walutą jest dolar. Aprecjacji EUR/USD pomagają również nieco lepsze dane dotyczące CPI w strefie euro. Co nas jeszcze dziś czeka?


Trzydzieści minut po godzinie dziewiątej poznaliśmy decyzję SNB w sprawie wysokości szwajcarskich stóp procentowych. Szwajcarzy postanowili nie luzować dalej swojej polityki monetarnej, zaznaczając jednocześnie stałą gotowość do aktywnego działania w razie potrzeby.

Te artykuły również Cię zainteresują
Godzina 11:00 to z kolei publikacja europejskiego CPI za luty. Wskaźnik w ubiegły miesiącu okazał się nieco lepszy niż w styczniu i wyniósł 0,2% m/m. Bazowy wskaźnik CPI również nieco lepiej – plus 0,8% w porównaniu z odpowiadającym okresem rok temu. EUR/USD pokonało poziom technicznego zasięgu formacji trójkąta i wygląda na to, że następny przystanek dopiero w okolicach poprzedniego szczytu:

EURUSDH4

Na co jeszcze czekamy?

Równo o 13:00 poznamy najnowszą decyzję w sprawie wysokości brytyjskich stóp procentowych, jednak rynek nie oczekuje w tej kwestii żadnych zmian. Dlatego najważniejszym wydarzeniem pozostaje samo głosowanie, w którym rozkład głosów (za, przeciw, bez zmian) wskaże rynkom potencjalną ścieżkę, którą może kroczyć BoE w tym roku. GBP/USD odrabia zeszłotygodniowe straty:

GBPUSDH1Pół godziny później, indeks Philadelphia Fed:

źródło: www.investing.com
źródło: www.investing.com

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: NZD, CAD

SŁABE: USD, GBP

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Od minionego czwartku obserwujemy silne spadki na parze USD/PLN. Osłabienie dolara do polskiego złotego jest  związane z deprecjacją amerykańskiej waluty w stosunku do euro, co jest konsekwencją ostatniego posiedzenia EBC. Wprawdzie bank obniżył stopy procentowe oraz rozszerzył programu QE, ale inwestorom nie spodobała się wypowiedź szefa EBC Mario Draghiego, który stwierdził, że w najbliższym czasie nie dojdzie do dalszych obniżek…

USD/PLN D1 | Źródło: Admiral Markets
USD/PLN D1 | Źródło: Admiral Markets


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here