Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

W środowym kalendarzu sporo się działo – wszystko za sprawą wieczornego posiedzenia Rezerwy Federalnej oraz Banku Rezerw Nowej Zelandii. FED zaskoczył jastrzębio i poinformował, że w grudniu oficjalnie rozważy podwyżkę stóp procentowych. Doprowadziło to do spadku EUR/USD pod 1.09 w trakcie wczorajszego, wieczornego handlu. Więcej na ten temat w porannym komentarzu makroekonomicznym oraz podsumowaniu posiedzenia autorstwa Marcina Nowogórskiego. RBNZ natomiast poszedł w drugą stronę i zapowiedział chęć dalszego luzowania (przybierając jednocześnie gołębią retorykę).

Te artykuły również Cię zainteresują
W godzinach popołudniowych czeka na nas sporo istotnych publikacji makroekonomicznych. Inwestorzy skupią się jednak przede wszystkim na amerykańskim PKB za Q3. Agenda pozostałych odczytów na poniższym screenie:

dane 29.10

W nocy z czwartku na piątek dodatkowo obraduje Bank Japonii – inwestorzy spodziewają się, że poszerzy obecny program QQE ogłaszając zwiększenie zakupu JGB – japońskich obligacji rządowych.

Zarejestruj się w Promocji HotForex Poland i odbierz wyjątkowe nagrody

Silne i słabe aktywa finansowe

Chociaż wczorajszego wieczora dolar amerykański wyraźnie zyskiwał w stosunku do wszystkich walut, to w czwartkowe przedpołudnie aprecjacja kontynuowana jest tylko i wyłącznie w stosunku do AUD i NZD (ruchy i tak są dosyć płaskie). Najsilniejszymi walutami sesji są jak na razie japoński jen oraz frank szwajcarski – na przegranej pozycji znajdują się natomiast wspomniane przed chwilą Antypody oraz CAD:

SILNE: JPY, CAD

SŁABE: AUD, NZD, CAD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

EURUSDH4 29.10

27 października pisałem, że EUR/USD spadnie pod 1.09 – cel został osiągnięty wczoraj. Środowe posiedzenie ECB rozrysowało na dziennym wykresie EUR/USD świecę o zasięgu ponad 200 pipsów. Minimum sesyjne wypadło na poziomie 1.08692. Notowania intraday (H4) dwukrotnie testowały poziom 1.09, jednak start czwartkowej sesji jak na razie przyniósł wyraźniejsze odbicie. Lokalnym oporem, który utrudni cenie wzrosty będzie z pewnością wcześniejszy październikowy dołek, pokrywający się z 50%-61,8% zniesienia bardzo długiej świecy podażowej.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here