Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Po zeszłotygodniowych zawirowaniach, rozpoczynający się tydzień przynajmniej na razie wydaje się być o wiele spokojniejszy. Przed nami co prawda posiedzenia Banku Nowej Zelandii, Szwajcarii oraz Anglii, jednak rynki są dosyć pewne co do ich przebiegu – jeżeli nie przyniosą żadnej niespodzianki, wtedy notowania NZD, CHF oraz GBP nie powinny zbyt dynamicznie na nie zareagować. Więcej pisaliśmy na ten temat w porannym komentarzu makro.

Poniedziałkowy kalendarz makro dosyć okrojony. Dotychczasowe, jak i zaplanowane odczyty przedstawia screen poniżej:

Te artykuły również Cię zainteresują
dane 07.12

Po południu brak istotniejszych odczytów, śledzić można jedynie wystąpienie Jamesa Bullarda z Rezerwy Federalnej w St. Louis.

Silne i słabe aktywa finansowe

Na większości par walutowych (z koszyka G8) widoczny duży spokój po weekendzie – zmienność w stosunku do piątkowego zamknięcia jest praktycznie zerowa. Silne ruchy widać jednak na dolarze amerykańskim, który odbudowuje straty z minionego czwartku oraz piątku. Spada natomiast EUR, które w tych dniach notowało wyraźniejsze wzrosty – można więc stwierdzić, że wszystko wraca do normy.

SILNE: USD
SŁABE: EUR

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

EURUSD D1 H4

EUR/USD w trakcie poniedziałkowej sesji ponownie schodzi pod dolne ograniczenie ponad półrocznej konsolidacji. Opór w formie linii trendu rysowanej po marcowych i kwietniowych dołkach okazał się jednak zbyt silny dla europejskich byków – na wykresie H4 widać, że pod linią pojawił się wyraźny pin bar sprzedażowy. EUR koryguje dzisiaj spadkowo, dolar natomiast wzrostowo, więc długa czarna świeca D1 nie powinna dziwić. W przeciągu kolejnych godzin warto obserwować rozwój sytuacji na interwale H4 oraz H1 licząc na zamknięcie pod 1.08155 i skuteczny re-test od dołu (wraz ze sygnałem sprzedaży). Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o prognozach dla EUR/USD i innych par walutowych weź udział w darmowym szkoleniu Przegląd Price Action z Marcinem Wenusem – poniedziałek (7 grudnia), 20:00.

Nie masz czasu o 20:00? Żaden problem! Wystarczy, że zapiszesz się na webinar, a na podany podczas rejestracji adres mailowy otrzymasz nagranie ze szkolenia!

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here