Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuŚrodowe przedpołudnie zwykle pełne jest mniej lub bardziej ważnych z punktu widzenia inwestora publikacji makroekonomicznych, jednak 13 kwiecień lekko rozczarowuje pod tym względem. Za nami dane z strefy euro, a my wciąż czekamy na popołudniową decyzję Bank of Canada w sprawie wysokości tamtejszej stopy overnight. Co jeszcze dzieje się na rynku?


Do najważniejszych publikacji dzisiejszego przedpołudnia zaliczyć należy raport Eurostatu dotyczący zmiany wielkości produkcji przemysłowej w krajach strefy euro. Dane niestety rozczarowują, w ujęciu rocznym wzrost tejże okazał się słabszy od rynkowych prognoz (0,8% wobec prognozowanych 1,2%). EUR/USD na fali słabszych wiadomości z Kontynentu wydaje się przełamywać wsparcie w rejonie 1,1330:

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD wybija trwającą od początku miesiąca konsolidację i wygląda na to, że pokona również wsparcie w rejonie 1,1330.
EUR/USD wybija trwającą od początku miesiąca konsolidację i wygląda na to, że pokona również wsparcie w rejonie 1,1330.

Słabnie również CAD w stosunku do USD. Para definitywnie zmierza ku górnemu ograniczeniu kanału spadkowego w jakim porusza się od 7 kwietnia. Niewykluczone, że byki doprowadzą nawet do testu żółtej strefy oporu, która pokrywa się z zniesieniem 61,8 ostatniego impulsu spadkowego:

USDCADH1

Na co jeszcze czekamy?

O 14:30 pojawią się pierwsze ważne dane z Ameryki i będą to raporty dotyczące sprzedaży detalicznej, PPI oraz ich bazowych wskaźników.

Punktem dnia będzie jednak zaplanowana na godzinę 16:00 decyzja Bank of Canada w sprawie stóp procentowych. Konsensus rynkowy nie zakłada zmian w tej kwestii i wszyscy liczą na to, że kanadyjska stopa overnight pozostanie na poziomie 0,5%. Gdyby jednak doszło do obniżki, byłby to niezwykle gołębi sygnał dla CAD, które z pewnością kontynuowałoby spadki.

O 16:30 swój raport dotyczący amerykańskich zapasów ropy naftowej przedstawi EIA, natomiast kwadrans po godzinie 17:00 zaplanowane jest wystąpienie gubernatora BoC Stephena Poloza.

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: AUD, NZD
SŁABE: CHF, JPY, EUR

chart

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Bieżący tydzień na srebrze można określić jako byczy. W dniu wczorajszym przetestowany został rejon 16.15, który to rejon stanowi istotny opór. Tym samym przebity został marcowy szczyt i osiągnięta została najwyższa cena od października 2015 roku. Płytkie cofnięcie jakie pojawiło się na początku dzisiejszych notowań nie powinno oznaczać wejścia w głębszą korektą, a możliwe że zakończy się… Czytaj dalej

SILVER_H4

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAl Brooks Price Action: Emini w kanale, RGR zawodzi
Następny artykułEUR/USD – pokonuje wsparcie przy 1.1335
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here