Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805

Nowości od OX Markets – webinary oraz promocje – sprawdź!

Spojrzenie makroekonomiczne

Nie ma co ukrywać, że wyniki nocnego posiedzenia Banku Rezerw Australii oraz czwartkowego spotkania Banku Anglii schodzą na drugi plan, gdy rynki w natężeniu oczekują na rezultaty NFP. Poznamy je już o godzinie 14:30, kiedy amerykańskie BLS opublikuje raport pracy. Jeżeli nie wiesz dlaczego nonfarm payroll ma takie duże znaczenie dla rynku, to sprawdź to w naszym słowniku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mediana prognoz wskazuje na wzrost etatów w sektorze pozarolniczym w styczniu o 190 tysięcy (w stosunku do 292 tysięcy z grudnia). Należy pamiętać, że prognozy grudniowe również plasowały się na podobnych poziomach, a rzeczywisty odczyt wystrzelił w górę. Obecnie jednak ciężko spodziewać się podobnego scenariusza – wyniki produkcji przemysłowej nie zachwycają, w grę wchodzą również czynniki sezonowe. Dlatego eksperci uważają, że każdy wynik powyżej 150 tysięcy powinien być zadowalający. Co do pozostałych wartości, stopa bezrobocia najprawdopodobniej bez zmian, natomiast dynamika zarobków godzinowych m/m powinna ponownie odbić w górę. Rezultaty NFP będziesz mógł śledzić dzięki kanałowi Rynki na Żywo!

Sprawdź inne publikacje na temat NFP:

Silne i słabe aktywa finansowe

Najsilniejsze spadki widoczne są na funcie szterlingu, który cały czas „przeżywa” czwartkowe posiedzenie BoE. Gołębie protokoły i raport inflacyjny na pewno nie napawają optymizmem i sugerują, że od strony fundamentalnej trend podażowy na parze będzie kontynuowany. Najlepiej radzi sobie natomiast frank szwajcarski korzystający z przywileju bycia „bezpieczną przystanią”.

SILNE: CHF
SŁABE: GBP

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

EURUSDH4.png 05.02

Wybicie wielomiesięcznego kanału konsolidacyjnego na EUR/USD górą było sporym zaskoczeniem dla znacznej części rynku. Cena na wykresie H4 ostatecznie testowała poziom okolic 1.1060 od góry i kontynuowała ruch wzrostowy. Notowaniom udało się „wbić” również nad średnioterminowy poziom wsparcia/oporu 1.1180, i obecnie obserwujemy jego re-test od strony północnej. Do szczytów konsolidacji z 2015 roku jeszcze jednak sporo nam brakuje (mowa o okolicach 1.15), a mianowicie z 270 pipsów. Z drugiej strony para nie ma przed sobą żadnych istotniejszych poziomów oporu, więc słabe odczyty NFP lub gołębi raport z rynku pracy mogą zbliżyć euro do tego celu.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here