Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805

Spojrzenie makroekonomiczne

Przedpołudniowe godziny sesji pod kątem kalendarza makroekonomicznego nie przyniosły tak naprawdę żadnych istonych informacji. Najważniejsze publikacje zaczną pojawiać się dopiero od godziny 14:00, kiedy głos w sprawie polityki pieniężnej zabierze kilku oficjeli FEDu (Lockhart, Mester oraz Dudley). Agenda środowej sesji prezentuje się nastepująco:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kanada – 14:30 – budowa nowych domów
  • USA – 14:30 – pozwolenia na budowę, budwa nowych domów
  • USA – 20:00 – protokoły FOMC

Najważniejsze wydarzenie dnia to niewątpliwie protokoły z posiedzenia FOMC o godzinie 20:00. Inwestorzy walutowi będą szukali w nich sygnałów pokazujących, że Rezerwa Federalna coraz śmielej podchodzi do podwyżki stóp procentowych. Z drugiej jednak strony ostatnie posiedzenie Komitetu miało miejsce zanim poznaliśmy bardzo dobre wyniki październikowego raportu z rynku pracy (więcej na jego temat tutaj). W związku z tym część ekspertów uważa, że dzisiejsze minutes mogą mieć niski wpływ na wycenę grudniowej podwyżki stóp procentowych – jedynie bardzo gołębie sygnały ze strony oficjeli FED mogłyby zaburzyć obecny rynkowy sentyment.

[otw_shortcode_button href=”https://comparic.pl/forex-na-zywo” size=”large” icon_position=”left” shape=”square” color_class=”otw-red” target=”_blank”]ŚLEDZĘ FOMC MINUTES W RYNKACH NA ŻYWO[/otw_shortcode_button]

Silne i słabe aktywa finansowe

Rynkowa zmienność nadal bardzo niska (ruchy w stosunku do wtorkowego zamknięcia na poziomie 0,0-0,3%). Na prowadzenie wysuwa się jednak euro zyskujące w stosunku do wszystkich walut, po drugiej stronie plasuje się dolar australijski, który wyraźnie traci.

SILNE: EUR
SŁABE: AUD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

pobrane

EUR/USD dzisiaj w trakcie sesji azjatyckiej rozrysowało nowy siedmiomiesięczny dołek na wysokości 1.06289. Kolejne istotne wsparcia i poziomy czekające na cenę to kolejno – równy poziom 1.0500, dołek kwietniowy 1.05178 oraz dołek marcowy 1.04593. Od strony popytowej wzrosty blokować będzie natomiast dawne wsparcie (testowane w tym miesiącu od spodu) w okolicach 1.08189. Jeżeli protokoły FOMC pokryją się z oczekiwaniami rynków (czyli nie będą nadmiernie gołębie), wtedy EUR/USD powinno zaliczyć kolejną falę osunięć.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here