Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Z istotniejszych danych, które poznaliśmy w godzinach przedpołudniowych, wyróżnić należy przede wszystkim indeks PMI dla usług w poszczególnych krajach europejskich i dla całej strefy EUR. Wynik w Eurolandzie okazał się delikatnie lepszy od konsensusu (54.4 vs 54.3). Jednocześnie o 11:00 Eurostat publikował raport dotyczący sprzedaży detalicznej – dostosowana sezonowo uplasowała się na poziomie 0.4% (prognoza 0.6%, odczyt poprzedni zrewidowany do -0.2%). Pełny wykaz wyników istotniejszych publikacji na screenie po lewej (kliknij, aby powiększyć).

ŚLEDŹ DZISIEJSZE POSIEDZENIE ECB NA KANALE RYNKI NA ŻYWO!

Najważniejsze wydarzenia dnia jeszcze jednak przed nami. Oprócz wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA (14:30), rynki skupią całą swoją uwagę na konferencji prasowej po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, gdzie na pytania dziennikarzy odpowiadał będzie Mario Draghi. Rynki spodziewają się gołębiego wystąpienia i potwierdzenia gotowości dostosowywania polityki pieniężnej w przypadku bardzo słanych prognoz inflacyjnych – te natomiast przy w miarę silnym EUR i bardzo taniej ropie nie wyglądają korzystnie.

Morgan Stanley rekomenduje natomiast swój Full House Buy Signalwięcej na jego temat przeczytasz tutaj.

Silne i słabe aktywa finansowe

Na EUR cisza przed burzą – waluta płasko w stosunku do praktycznie wszystkich majorsów, najwięcej zyskuje w stosunku do AUD (+0.5%). Dolar australijski jest też najsłabszą walutą dzisiejszego przedpołudnia (kolejny dzień z rzędu). Ciężko wskazać natomiast zdecydowanego lidera – czyżby cisza przed burzą, którą zafunduje ECB?

SILNE: EUR

SŁABE: AUD, GBP

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

EUR/USD znalazło się pod krótkoterminową linią trendu wyznaczaną od początku sierpnia. Spadki blokuje jednak jeszcze istotny poziom oporu/wsparcia na wysokości 1.1210. W ujęciu intraday istotnym poziomem oporu okazała się strefa, w które rozrysował się zaznaczony na wykresie pin bar (pomiędzy 50% Fibo oraz 1.1290). Zakres ruchów EUR/USD związanych z posiedzeniem ECB według danych historycznych to średnio 150 pipsów w jedną lub w drugą stronę. W związku z tym potencjalne zasięgi zostały zaznaczone pomarańczowymi prostokątami – pierwszy na wysokości 38.2% Fibo, drugi w okolicach wsparcia 1.1110.

EURUSDH4 03.09

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here