Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Wtorkowy kalendarz niezwykle spokojny – ciężko szukać w nim informacji, które mogłyby silniej poruszać rynkiem. Pierwsza ważniejsza publikacja dopiero dzisiaj w nocy – o godzinie 03:45 poznamy wyniki wrześniowego PMI przemysłowego Chin. Analitycy spodziewają się wyniki wyraźnie poniżej 50.00pkt (powyżej tego poziomu mówi się o rozwoju przemysłu, poniżej o recesji).

Te artykuły również Cię zainteresują
Jutrzejsza sesja w czasie handlu europejskiego upłynie natomiast pod hasłem PMI przemysłowego i usługowego dla krajów strefy euro – poznamy również dane dotyczące naszego kraju. Prognozy dla całej unii monetarnej zakładają utrzymanie się PMI przemysłowego na 52.00, natomiast usługowego powyżej 54.00.

HANDEL W FXGROW MOŻLIWY NA TRZECH RÓŻNYCH PLATFORMACH – SPRAWDŹ

Silne i słabe aktywa finansowe

Antypody nadal tracą – dołącza do nich również EUR, które rozpoczęło spadki wczoraj (po gołębich komentarzach ECB i jastrzębiej retoryce członków FED):

SILNE: USD

SŁABE: EUR, AUD

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

EURUSDH4123

EUR/USD kontynuuje wczorajsze spadki – w trakcie sesji poniedziałkowej pokonany został poziom 1.12 – cena dzisiaj testowała już o wiele głębsze osunięcia (okolice 1.115), jednak zatrzymała się na krótkoterminowej linii trendu oraz 61.8% zniesienia Fibonacciego (wzrosty lipiec-sierpień 2015). W miejscu tym można spodziewać się krótkoterminowego odbicia – chcąc jednak podążać z głównym trendem lepiej nie otwierać teraz pozycji tylko poczekać na podejście pod poziom oporu i tam szukać okazji sprzedażowych (zgodnych z główną tendencją spadkową). Pierwsza okazja ku temu niezwykle blisko – już na wysokości 1.1215 (szczyty z 11 sierpnia).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here