Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuZa nami już, słaby jak się okazuje, odczyt europejskiego CPI, czekamy w tym momencie na dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. EUR/USD z kolei po porannym rajdzie byków powróciło do zeszłotygodniowych spadków i w momencie pisania tekstu atakuje poziom 1,09.


Początek tygodnia na europejskich parkietach rozpoczął się od spadków po tym jak w ciągu nocy główny indeks Szanghaju znalazł się 2,86% pod kreską. Trudno się dziwić inwestorom, gdy z Europy płyną niepokojące sygnały. Dziś o godzinie 11:00 mogliśmy śledzić publikację szacunków wskaźnika CPI strefy euro. Odczyt zarówno szerokiego jak i bazowego wskaźnika okazał się znacznie gorszy od, już i tak niskich, prognoz analityków. Wstępne ustalenia wysokości bazowego wskaźnika CPI za luty wskazują na spadek do poziomu -0,2% w stosunku do miesiąca ubiegłego. Choć należy pamiętać, że nie są to ostateczne dane, to jednak EUR w trakcie publikacji dość mocno potaniało w stosunku do dolara, atakując tym samym poziom 1,09:

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSDM30
Na niebiesko wyznaczono linię trendu z interwału dziennego.

Również kabel przebija zeszłotygodniowe dołki i wydaje się, że najbliższym przystankiem będzie dopiero 1,0800. Dziś w wywiadzie dla CCTV News gubernator BoE, Mark Carney, przyznał, że w obecnej sytuacji makroekonomicznej polityka monetarna Wielkiej Brytanii (choć nie tylko) musi pozostać swobodna. Carney nie widzi możliwości podwyżek stóp w momencie gdy wzrost gospodarczy oraz wzrost wynagrodzeń Brytyjczyków jest na tak niskich poziomach. GBP/USD broni poziomu 1,0850:

GBPUSDM30Z pozostałych informacji można wybrać tę o obniżce przez PBoC stopy rezerwy obowiązkowej o 0,5 pp. Cięcie tłumaczone jest próbami utrzymania rozsądnie wysokiej płynności w systemie finansowym. Czyżby to był efekt rozmów na szczycie G20?

Co nas jeszcze czeka?

Szybki rzut oka na kalendarz makroekonomiczny:

źródło: www.macronext.pl
źródło: www.macronext.pl

Silne i słabe aktywa finansowe

SILNE: USD, JPY

SŁABE: NZD, AUD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Głównymi obszarami działalności Velto Cars są: usługi zarządzania flotami pojazdów służbowych, usługi najmu długoterminowego, usługi najmu krótkoterminowego, stworzenie sieci zakupowej, sprzedaż pojazdów poflotowych, usługi finansowania i ubezpieczeń flot…

velto w1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here