Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Najistotniejszą informacją europejskiej sesji była aktualizacja stopy bezrobocia dla niemieckiej i europejskiej gospodarki. Kiedy o 09:55 okazało się, że u naszych zachodnich sąsiadów odsetek bezrobotnych skurczył się z 6.3% do 6.2%, wszyscy widzieli już, że pozytywne informacje napłyną również z całej unii monetarnej. Oczekiwania się sprawdziły i stopa osunęła się do 10.4% (prognoza i poprzednio 10.5%). Na EUR/USD nie wywołało to jednak silniejszych reakcji popytowych – cenie udało się wbić jednak ponownie nad 1.0900.

Weź udział w bezpłatnym webinarze FxGrow – który poprowadzi redaktor Comparic.pl, Piotr Drabik. Nie musisz posiadać rachunku handlowego!

Te artykuły również Cię zainteresują
Do końca dnia kalendarz pusty. Pozostała w nim jedynie informacja o stopie bezrobocia w Nowej Zelandii (22:45). O wiele ciekawiej prezentować będą się dane dotyczące chińskiego PMI dla sektora usługowego, które poznamy w nocy o godzinie 02:45. Caixin zapowiada wzrosty z 50.20 do 50.50 – zagraniczni analitycy boją się jednak spadku poniżej próg 50 punktów bazowych co oznaczałoby recesję tak istotnego obecnie dla Kraju Środka sektora gospodarczego.

Silne i słabe aktywa finansowe

Wtorkowe przedpołudnie przynosi silne wahania na walutach. Dużą zmienność widać przede wszystkim na AUD oraz NZD, które najsilniej tracą. Wyraźnie zyskuje japoński jen, dobrze ma się również EUR – szczególnie w stosunku do walut towarowych:

SILNE: JPY, EUR
SŁABE: AUD, NZD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

EURJPYDaily 02.02

EUR/JPY próbuje kontynuować korektę wzrostową obserwowaną od końca stycznia, jednak jak na razie dołki wrześniowe na 132.20 stanowią silny opór. Poziom dodatkowo wzmacniany jest przez dwa mierzenia Fibonacciego – 38.2% spadków obserwowanych od czerwca oraz 23.6% zniesienia deprecjacji widocznej od grudnia. Strefa ta może okazać się idealną do szukania krótkich pozycji – zarówno na wykresie D1 i H4. Wykresy intraday już kilkukrotnie testowały strefę, cały czas nie potrafią jednak się przez nią przebić.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here