Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuNa typowe publikacje makroekonomiczne będziemy musieli poczekać do godziny 13:30, kiedy to do wiadomości publicznej zostaną przekazane raporty dotyczące amerykańskiej sprzedaży detalicznej, PPI oraz indeks NY Empire State. Słaby początek dnia na parkietach w Azji nie sprzyja bykom również w Europie, a ostatnie wyniki sondaży przedreferendalnych w Wielkiej Brytanii wpływają na wycenę GBP.


Najnowsze sondaże wskazują na niewielką przewagę zwolenników wyjścia z Zjednoczonej Europy – takie nagłówki pojawiają się w brytyjskich mediach. Trend secesyjny wzmaga się – już blisko połowa (49%) Brytyjczyków stwierdza, że zagłosuje w czerwcu na opcję uwolnienia się spod egidy Brukseli. Za pozostaniem w UE opowiada się 47%. Niektóre sondażownie podają, że przewaga zwolenników Brexitu jest jeszcze większa, bo 53%. Wciąż pozostaje dość liczna grupa, która pozostaje niezdecydowana i to o ich głosy toczy się nieustanna walka pomiędzy Davidem Cameronem (opcja pro-europejska) i popularnym burmistrzem Londynu, Borisem Johnsonem (zwolennik Brexitu). GBP/USD traci już 150 pips od wczorajszego zamknięcia:

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPUSDH1Co nas jeszcze czeka?

Wciąż czekamy na popołudniowe dane z Stanów Zjednoczonych. USD/JPY po dzisiejszej decyzji BoJ w sprawie wysokości stóp procentowych nadal pozostaje w szerokiej formacji trójkąta:

USDJPYH4

Silne i słabe aktywa finansowe

SILNE: JPY, USD

SŁABE: GBP, NZD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Wykres tygodniowy pokazuje, że mamy do czynienia z trendem spadkowym na co wskazuje układ dołków i szczytów. Aktualny ruch wzrostowy niedawno przekroczył zasięg największych korekt w trendzie, aczkolwiek cena znajduje się bardzo blisko okolic 80 zł. Jest to poziom, który cena często…

kghm w1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here