Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuKrótko przed południem sytuacja na rynkach kasowych kształtuje się niezwykle pozytywnie – niemal wszystkie europejskie parkiety pozostają w kolorze zielonym. Najwięcej zyskuje giełda w Atenach – niemal 3% na plusie, nieco za nią CAC40 z wynikiem +1,59% oraz niemiecki DAX, który w momencie pisania artykułu znajdował się już 1,51% nad kreską. Skąd ten optymizm?


Możliwe, że inwestorzy uważnie słuchali członka EBC Francoisa Villeroya, który jednocześnie zasiada na fotelu prezesa francuskiego banku centralnego. Villeroy w swoim dzisiejszym wystąpieniu w Paryżu stwierdził, że ujemna inflacja w Europie jest tymczasowa i druga część roku powinna przynieść zdecydowany wzrost poziomu inflacji w krajach strefy. Jednym słowem – brak deflacji w Europie? Również EUR/USD zareagowało na słowa Villeroya, korygując ostatnie bycze wybicie:

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSDM15Na co jeszcze czekamy?

Europa oczekuje szacunków niemieckiego CPI oraz HICP – te opublikowane zostaną o 14:00. Jednak znacznie ważniejsze wydarzy się już kwadrans później – o 14:15 opublikowany zostanie raport ADP, który będzie wstępem do piątkowego raportu non farming payrolls. Obecnie prognozy dotyczące ADP kształtują się na poziomie 194 tysięcy, co jest wartością niższą o 20 tys. od poprzedniej publikacji raportu. Czy tak będzie rzeczywiście? Jeśli masz swoje prognozy dotyczące payrollsów spróbuj sił w konkursie brokera XM, w którym do wygrania jest depozyt wart 1000 USD.

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: NZD
SŁABE: USD, GBP

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Po trwającej kilka dni konsolidacji ponad wsparciem na poziomie 1.1160 EURUSD w końcu odbiło kierując się w stronę marcowych maksimów. W dniu wczorajszym pokonany został pierwszy opór na poziomie 1.1200, a bezpośrednim powodem bardziej dynamicznego ruchu wzrostowego było wystąpienie publiczne szefowej FED Janet Yellen… Czytaj dalej

Wykres EURUSD dla interwału H4.
Wykres EURUSD dla interwału H4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here