Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Wczoraj tuż przed północą naszego czasu prezes regionalnego oddziału FED z San Francisco twierdził, że Rezerwa Federalna nadal przygotowuje się do podwyżek stóp procentowych jeszcze w tym roku. Jeżeli chodzi natomiast o dane, które pojawiły się dzisiejszego przedpołudnia, to najważniejszą była decyzja Banku Japonii w sprawie kształtowania się przyszłej polityki pieniężnej – stopy procentowe i obecny rozmiar programu QQE pozostały bez zmian. Rynki jednak nadal silnie wyceniają dalsze luzowanie ze strony BoJ – pierwsza okazja do podjęcia akcji przez Kurodę i spółkę pojawi się już pod koniec października (w tym miesiącu agenda Banku Japonii zakłada dwa spotkania).

Te artykuły również Cię zainteresują
Oprócz tego z istotniejszych danych porannych, Niemcy publikowali wyniki produkcji przemysłowej m/m (po dostosowaniu sezonowym). Wynik okazał się zdecydowanie gorszy od prognoz -1.2%, oczekiwano 0.2%, poprzednio 0.7%.

Kolejne dane z rynku napłyną do nas dopiero o 14:30 – czyli wtedy kiedy standardowo pojawiają się pierwsze publikacje z Ameryki Północnej. Zaczniemy od kanadyjskich pozwoleń na budowę (0.5% prognoza vs -0.6% poprzednio), a następnie o 16:30 skupimy się na zmianie zapasów ropy według EIA – po tej publikacji kalendarz można zamknąć.

Wykorzystaj powyższe informacje, aby wygrać iPada Mini!

Silne i słabe aktywa finansowe

Przed godziną 12:00 najsilniej zyskuje dolar nowozelandzki, który nie ma sobie równych wśród walut G7. Na przeciwległym biegynie znajduje się natomiast waluta europejska osuwająca się na całej długości. Największe wrażenie jednak robią ponad jednoprocentowe spadki właśnie w stosunku do Kiwi.

SILNE: NZD

SŁABE: EUR

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

EURNZDH4 07.10

EUR/NZD od piątku znajduje się w wyraźnie spadkowym trybie. Dzisiejsza sesja jak na razie przynosi najdynamiczniejsze osunięcia, które sprowadziły notowania poniżej 1.70. Warto jednak zwrócić uwagę na czerwony kwadrat. Widać w nim jak wręcz w książkowy sposób notowania EUR/NZD opuściły konsolidację, w której poruszały się od drugiej połowy sierpnia (1.7320-1.7900).

Cena przebiła dolne ograniczenie ruchu bocznego, następnie re-testowała je od dołu, aby kontynuować spadki. Ich dynamika okazał się na tyle silna, że udało się pokonać również strefę oporu pod 1.7100 wyznaczaną na szczytach z pierwszej połowy sierpnia. Tutaj również będziemy liczyli na realizację scenariusza przebicie-koreta kontynuacja ruchu. W związku z tym warto obserwować zaznaczoną na pomarańczowo strefę oporu (wcześniej wsparcia) i właśnie w jej okolicach szukać sygnałów podażowych. Możesz tego dokonać już teraz.

Jedyne co może zaburzać realizację tego scenariusza to główny trend na wykresie dziennym – który od 9 kwietnia 2015 roku jest wyraźnie wzrostowy. Pierwsze poważniejsze wsparcie (38,2% zniesienia wzrostów z 2015 roku w połączeniu ze szczytami lipcowymi) plasuje się dopiero pod 1.68560, czyli ponad 150 pipsów od obecnych notowań.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here