Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Podsumowanie wczorajszego posiedzenia FOMC znaleźć można tutaj. W osobnym artykule przyglądałem się też wynikom PKB (wstępne za Q4 2015) w Wielkiej Brytanii. Przed południem pojawiły się jeszcze jedne istotne dane, a mianowicie podsumowanie sondaży Komisji Europejskiej odnośnie nastrojów gospodarczych w strefie euro. Te okazały się natomiast pro spadkowe:

  • Zaufanie konsumentów: – 6.3, prognoza -6.3%, poprzednio -6.3
  • Zaufanie przemysłowe: 0.29, prognoza 0.39, poprzednio 0.41
  • Wskaźnik sentymentu gospodarczego: 105, prognoza 106.40, poprzednio 106.70
  • Sentyment usługowy: 11.6, prognoza 12.9, poprzednio 12.8

Na parach z EUR nie wywołało to jednak silniejszej reakcji podażowej. Wahania, które miały miejsce wyniosły maksymalnie kilkanaście pipsów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najistotniejsze dane sesji jednak dopiero przed nami. Wszystkie przedstawia poniższy zrzut ekranu:

kalendarz 28.01

Silne i słabe aktywa finansowe

Najwyraźniejsze ruchy widoczne są na dolarze australijskim oraz japońskim jenie. To już kolejna sesja, podczas której AUD radzi sobie bardzo dobrze:

SILNE: AUD
SŁABE: JPY

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

EURJPYDaily 28.01

Notowania EUR/JPY na wykresie dziennym podchodzą pod istotny poziom oporu (wcześniejszego wsparcia), wyznaczany przez dołki z listopada-grudnia ubiegłego roku. Po kilkukrotnym teście poziomów obserwowanych ostatni raz w lutym i kwietniu 2015 euro do jena zaczęło dynamicznej odbijać. Obecne horyzontalne wsparcie niemal jednak w punkt pokrywa się z poziomem 23.6% zniesienia Fibonacciego (trend spadkowy z ostatnich kilkunastu miesięcy). Strefa ta może być dobrą okazją do szukania wejść sprzedażowych i dołączenia się do trendu spadkowego. Potwierdzeniem tego scenariusza może być między innymi wykres H1, który w godzinach przedpołudniowych rozrysował podażowego pin bara fałszywie wybijającego wspomniany opór.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here