Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

[pullquote]Odbierz za darmo pełne nagranie ze szkolenia Ichimoku autorstwa Marcina Wenusa[/pullquote] Kalendarz makroekonomiczny jest na razie bardzo spokojny. W nocy poznaliśmy jedynie japoński odczyt wiodącego indeksu gospodarczego (średnie znaczenie rynkowe), którego wartość wyniosła 105.00 vs 104.90 poprzednio. Oprócz tego z Europy napłynęły dane o zaufaniu włoskich konsumentów – wyraźny wzrost wobec prognozy (112.70 vs 108.70) oraz rewizja wzrostowa wyniki za okres poprzedni (109.30) delikatnie pobudziły EUR.

Istotniejsze dane pojawiają się jednak dopiero po godzinie 14:30 kiedy do życia zacznie budzić się Ameryka. Zaczniemy od publikacji wydatków i przychodów1) gospodarstw domowych, przechodząc następnie do sprzedaży domów (16:00), indeksu przemysłowego FEDu z Dallas (16:30) oraz wystąpienia Williamsa z FOMC (23:00).

Przez cały tydzień rynki będą pozycjonowały się również pod piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy oraz związane z nim odczyty NFP. Analitycy spodziewają się silnego wyniku powyżej 200 tysięcy i zdecydowanej korekty słabej publikacji sierpniowej.

Silne i słabe aktywa finansowe

JPY jak na razie najsilniej – zyskuje wobec EUR, NZD i CAD odpowiednio po 0,5% w stosunku do piątkowych cen zamknięcia. Na pozostałych parach walutowych sytuacja dosyć płaska – wyraźniej w górę oprócz jena również funt.

SILNE: JPY, GBP

SŁABE: CAD

Narzędzie pozwalające śledzić na bieżąco procentową zmianę wartości wszystkich majorsów wobec siebie udostępnia broker HotForex. Odbierz bezpłatne podsumowanie w czasie rzeczywistym:

waluty 28.09

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

EURJPYH4

EUR/JPY jest jedną z najsilniej opadających par w trakcie przedpołudniowego handlu na początku tygodnia. Notowania w zeszły piątek narysowały dwie szpulki wewnątrz dwumiesięcznej strefy wsparcia/oporu, co doprowadziło do osunięć. Obecnie cena znajduje się na wysokości lokalnego szczytu z początku sierpnia (134.30) i tuż nad 23,6% zniesienia ruchu spadkowego mierzonego od maja 2015r. Jeżeli strefa ta zostanie pokonana i skutecznie przetestowana od dołu, osunięcia powinny być kontynuowane.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here