Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Środowy kalendarz makro znowu mocno okrojony – na rynku widoczna typowa cisza przed burzą (to jest czwartkowym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego). Dzisiaj w nocy poznaliśmy dane australijskie oraz japońskie – szczegóły zaprezentowano poniżej:

Te artykuły również Cię zainteresują
dane 21.10

Najbardziej interesując moment sesji rozpocznie się jednak o godzinie 16:00 – właśnie wtedy poznamy bowiem decyzję Banku kanady w sprawie stóp procentowych. O 16:30 pojawi się natomiast raport BoC dotyczący polit6yki monetarnej, a o 17:15 rozpocząć ma się konferencja prasowa z udziałem gubernatora banku centralnego. Zaraz po jego wystąpieniu inwestorzy będą mogli posłuchać również Powella z FED oraz Carneya z BoE.

Silne i słabe aktywa finansowe

Zmienność na rynkach nadal mocno wytłumiona (wspomniana cisza przed czwartkowym ECB). Najsilniej porusza się (traci) dolar australijski, który wypada najsłabiej na tle wszystkich pozostałych walut G8. Ciężko wskazać natomiast zdecydowanego lidera – o godzinie 11:30 jest nim jak na razie waluta europejska.

SILNE: EUR

SŁABE: AUD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

EURAUDH4 21.10

EUR/AUD H4 porusza się w szerokiej (liczącej około 600 pipsów) konsolidacji od drugiej połowy sierpnia. Notowania na początku października zeszły poniżej wspomnianego poziomu, jednak niemal natychmiastowo wróciły nad dolne ograniczenie zakresu handlowego. Warto zauważyć jednocześnie, że bardzo istotną rolę odgrywa 200EMA, która jest silnie respektowana przez notowania. Schodząc na wykres H1 widać wyraźnie, że dzisiejsza sesja przyniosła dynamiczniejsze odbicie od dolnej krawędzi konsolidacji – warto szukać więc sygnałów wskazujących na kontynuację tej tendencji.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here